Два міністерства, ігноруючи закон, не надають 20-відсоткової квоти абітурієнтам з Криму – правозахисниця

Дата: 05 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство культури України не надають студентам з окупованого Криму 20-відсоткової пільгової квоти на вступ до підпорядкованих їм вишів, ігноруючи норму, закріплену в законі “Про вищу освіту”. 

Про це на прес-конференції повідомила голова Центру громадянської просвіти “Альменда” Валентина Потапова, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Всього в Україні 20-відсоткову квоту на безоплатне навчання за державним замовленням надають 35 вишів у Херсонській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Харківській, Львівській областях та Києві. При цьому абітурієнти з окупованого Криму не можуть розраховувати на гарантований вступ за 20-відсотковою квотою до медичних університетів та університетів культури.

“Ці заклади підпорядковуються відповідним міністерствам, але вони квоту не виконують. Ми почнемо активно ставити це питання державі трохи пізніше. Звісно, в нас є Чорноморський та Херсонський національні університети, де є медичні факультети, але це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці”, – зауважила Потапова.

Правозахисниця підкреслила, що абітурієнтам слід пам’ятати, що якість отриманих знань не завжди залежить від вивіски на стіні університету. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter