Доглядаючи за людиною похилого віку, ви збільшуєте свої страховий стаж та пенсію – офіс Омбудсмана

Дата: 14 Січня 2019
A+ A- Підписатися

На Дніпропетровщині жінці зарахували до страхового стажу роки, які вона доглядає за особою, що потребує постійної сторонньої допомоги.  

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Виявилось, що жінці, яка поскаржилася на дії органу соціального захисту одного з населених пунктів області до офісу Уповноваженої, відмовили робити єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період догляду за особою похилого віку.

“Це дало б можливість зарахувати відповідний період до страхового стажу громадянки. Як стверджувала заявниця, неодноразові звернення до органів соціального захисту населення, у тому числі вищого рівня, щодо вирішення цього питання з грудня 2017 року залишались без належного реагування”, – розповіли в Уповноваженої.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають безробітні працездатні особи, що доглядають за людиною з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо вони отримують допомогу, надбавку або компенсацію. Також, згідно зі статтею 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску”, платниками єдиного внеску в цьому разі є підприємства, установи, організації, які виплачують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

Після звернення Омбудсмана до органу соцзахисту, що відмовлявся сплачувати внесок, суму за період догляду заявницею за особою похилого віку все ж внесли. Це дасть можливість зарахувати зазначений період до страхового стажу жінки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: