Діти в Криму вчитимуться за підручниками, які розпалюють ворожнечу проти кримських татар

Дата: 19 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

У школах окупованого Криму з’явилися нові підручники історії для 10-го класу, де автори звинувачують кримських татар у допомозі німецьким окупантам під час Другої світової війни.

Про це повідомили правозахисники Кримської правозахисної групи.

За словами експертів, окрім твердження, що під час Другої світової війни частина кримських татар зустрічала німецьких окупантів квітами і вином, автори розповіли школярам, що представники народу були більш активно залучені в колабораціоністську діяльність, порівнюючи з іншими етнічними групами Криму.

“До підручника включено твердження, що кримським татарам у місцях виселення безоплатно роздавалася їжа, присадибні ділянки і позики на будівництво житла. Ці твердження спірні і не мають масових підтверджень з боку очевидців і потерпілих. У загальному контексті поданої в підручнику інформації вбачаються вияви мови ворожнечі. А саме, публікації висловлювань, які ставлять під сумнів загальновизнані історичні факти насильства і дискримінації під час депортації кримськотатарського народу”, – зауважили аналітики КПГ.

У свою чергу експерти стверджують, що такі формулювання в підручнику в майбутньому можуть призвести до виникнення міжетнічних конфліктів на півострові.

“У влади Криму дуже цілеспрямована політика розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Протягом п’яти років, починаючи з 2014 року, робиться все можливе, щоб розколоти кримську спільноту, створити умови для етнічних конфліктів на побутовому рівні. Влада Криму робить усе, щоб нівелювати багаторічні досягнення України і Криму з формування міжетнічної толерантності на півострові. Сьогодні вони вирішили вийти на рівень системи освіти в школах. Навчальний предмет “Історія Криму” планують включити в регіональний компонент навчального плану загальноосвітньої школи”, – розповіла керівниця Центру громадянської освіти “Альменда” Валентина Потапова.

За її словами, за новим підручником навчатимуться від 10 до 15 тисяч школярів.

“Це тільки в тому разі, якщо за цим “підручником” навчатимуться лише 10-класники. У разі рекомендації і для інших класів кількість різко зросте. Такі мегаманіпуляції свідомістю підлітків, безсумнівно, матимуть серйозні наслідки. Як трагедія з масовими вбивствами в Керчі безпосередньо пов’язана з масовою мілітаризацією свідомості, так і впровадження таких підручників може призвести до злочинів на ґрунті ненависті щодо кримських татар”, – зауважила Потапова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter