Дірявий дах, переповнені камери та відсутність паспортів: як живуть ув’язнені в колонії на Київщині

Дата: 01 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Умови тримання ув’язнених у Бучанській виправній колонії № 85 не відповідають мінімальним стандартам поводження з в’язнями.

Про це повідомила прес-служба Омбудсмана.

Монітори НПМ відвідали колонію не вперше. Раніше в’язні вже жалілися на нашестя пацюків у гуртожитку та на протікання даху в одному з корпусів.

“З часу останнього моніторингового візиту майже нічого не змінилося. Ліжка в камерах так і стоять впритул одне до одного, камери переповнені, особистий простір ув’язнених порушений. В одному з корпусів протікає дах. Ремонт, який мали зробити після останнього моніторингу, досі триває”, – зазначають монітори.

Виявилось, що у більшості в’язнів відсутні паспорти, а тому трудових договорів, які мають за законом, у них немає.

“Фактично люди працюють безоплатно”, – наголошують експерти.

Під час візиту представники Уповноваженої поспілкувались із повторно осудженими.

“Один із них повідомив, що, на його думку, він засуджений незаконно. Адвокат нібито йому повідомив, що він нічого не зможе довести, оскільки це друга судимість”, – розповідають вони.

У колонії відбуває покарання за тероризм громадянин Росії Олексій Седіков, який заявлений у списку на відвідання Омбудсманом РФ Тетяною Москальковою.

“Оскільки домовленості президентів України та Росії про безперешкодне відвідання в’язнів призупинені, то на прохання Тетяни Москалькової Олексія Сєдікова відвідала Людмила Денісова. Вона засвідчила, що самопочуття та умови утримання російського в’язня задовільні. Але, за словами лікаря колонії, Олексію потрібна термінова операція”, – повідомляє прес-служба.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: