Держава не порушує Основний Закон, коли більше не платить за другу та третю дитину – Конституційний Суд

Дата: 08 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

КСУ визнав конституційним скасування допомоги з догляду за дитиною та встановлення єдиної суми допомоги при народженні дитини.

“Визнати такими, що відповідають Конституції України (є конституційними), положення пункту 7 розділу ІІ Закону України “Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні”, – йдеться в рішенні Конституційного Суду від 7 листопада.

Рішення є обов’язковим та остаточним. Його не можна оскаржити.   

Судді мотивували своє рішення тим, що допомога при народженні дитини не передбачена Конституцією України.

“Оскільки допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога при народженні дитини та допомога при усиновленні дитини не передбачені в Основному Законі, то на них не поширюється й визначені її статтею 22 гарантії щодо заборони скасування чи звуження змісту та обсягу прав, визначених, зокрема, у статтях 46, 48 Основного Закону України”, – обґрунтовують судді.  

Конституційне подання внесли до суду 50 депутатів Верховної Ради.

Нагадаємо, 1 липня 2014 року були змінені суми виплат при народжені дитини відповідно до Закону “Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні”. Цей закон збільшив розмір допомоги при народженні першої дитини до 10 тисяч 320 гривень. Решту суми допомоги (30 тисяч 960 гривень) сім’я отримуватиме протягом 36 місяців по 860 грн щомісяця. Допомоги при народженні дитини та на догляд за дитиною після трьох років з дня народження документ об’єднав в один вид – допомогу при народженні дитини.

Раніше держава виділяла на первістка 31 тисяч гривень, на другу дитину в родині – 63 тисяч гривень, а на третю і наступні – 127 тисяч гривень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: