Депутати в Івано-Франківську почитали шкільні підручники: тепер вони вимагають замінити антидискримінаційну експертизу МОН на патріотичну

Дата: 22 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Депутати Івано-Франківської міськради звернулися до міністерки освіти Лілії Гриневич через “пропаганду гомосексуалізму” в шкільних підручниках.

Про це йдеться в заяві на сайті міськради.

Франківських чиновників обурило “нав’язування антиморальних норм одностатевих пар, начебто як прояву природності та гуманізму”, яке вони нібито знайшли на сторінках підручника “Громадянська освіта”.

“Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, з великим обуренням сприймаємо спроби нав’язувати українському суспільству антиморальні норми одностатевих пар, начебто як прояв природності та гуманізму. Нав’язування дітям поглядів про нібито “природність” одностатевих пар є гріхом перед Богом, суперечить Конституції та законодавству України, підриває засади суспільної моралі, створює величезні ризики як для майбутнього української сім’ї, так і українського суспільства в цілому”, – написали вони у звернені.

Депутати закликали викласти у відкритий доступ “всі підручники, видання яких планується за державний кошт на сайті Міністерства освіти і науки України, для здійснення громадського обговорення та батьківського контролю” за антидискримінаційною експертизою.

Засідання міськради Івано-Франківська

Також чиновники наполягають на тому, щоб напрямок “здійснення антидискримінаційної експертизи при Міністерстві освіти і науки України замінили на морально-патріотичний”.

З критикою атидискримінаційної експертизи, яку проводять у Міносвіти з 2017 року, вже неодноразово виступали так звані захисники “традиційних цінностей”. Через це на сайті відомства з’явилось велике пояснення того, чому книжки, за якими навчаються українські діти, потребують серйозних змін.

Так, вимогу замінити слово “батьки” на нейтральне “рідні” експерти пояснюють тим, що зараз в Україні проживають 3 мільйони дітей у неповних сім’ях.

“Це – майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями та бабусями, зі старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками. Ця ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків внаслідок російської агресії на сході України”, – зазначають у відомстві.

Також експерти пропонують прибрати стереотипні зображення хлопчиків і дівчат.

“Тим самим (подібними малюнками – ред.) пропагують застарілі форми поведінки. Це можуть бути уявлення, що про дітей можуть піклуватися лише дівчата чи що технічними професіями можуть займатися виключно хлопці”, – пояснюють у Міносвіти.

Щодо претензій про кваліфікованість експертів, які займаються експертизою, та методологію дослідження, то у відомстві  підкреслили, що керуються відповідними стандартами.

“Усі, хто виконують антидискримінаційну експертизу підручників, пройшли навчання на сертифікаційній програмі (загалом 102 години), яка включала: 78 годин – дистанційне навчання, 24 години – очне навчання (тренінг). З них 40 годин – теоретична частина, 50 годин – практична частина, 12 годин – контроль знань (сертифікаційна контрольна робота, виконання експертизи проектів підручників). До робочої групи входить 25 провідних фахівців (кандидати й доктори наук), які представляють різні заклади вищої освіти (зокрема – педагогічні), громадські організації України чи є відповідними співробітниками МОН. Методологія здійснення антидискримінаційної експертизи і сертифікаційна програма були розроблені на основі вітчизняних досліджень у цій галузі та міжнародних звітів UNIСEF щодо випадків дискримінації у підручниках різних країн світу”, – йдеться на сайті.

Депутати Івано-Франківської міськради не єдині, кому не сподобалась антидискримінаційна експертиза. Нещодавно деканка педуніверситету Ганна Турчинова вирішила розповісти про те, що вона думає з приводу експертизи МОН. У підсумку вона почала говорити, що “ЛГБТ-людям потрібна нова кров та плоть”. 

Пізніше правозахисники закликали звільнити чиновницю. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter