Цьогоріч у світі загинуло найменше журналістів за останні 14 років – “Репортери без кордонів”

Дата: 19 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

За період з 1 січня до 1 грудня 2017 внаслідок журналістської діяльності у світі загинули щонайменше 65 працівників ЗМІ.

Такі дані наводяться в оприлюдненому 19 грудня звіті міжнародної правозахисної організації “Репортери без кордонів”, повідомляє DW.

За даними організації, серед загиблих десятеро жінок і 55 чоловіків. 39 журналістів вбили цілеспрямовано. Ще 26 – стали жертвами бойових дій і терактів.

В організації звертають увагу на те, що цьогоріч у світі загинуло найменше журналістів за останні 14 років. Одними з причин називають рішення працівників ЗМІ припинити свою професійну діяльність, а також їх виїзд за межі країн, де працювати вкрай небезпечно.

Найнебезпечнішою країною для журналістів вже шостий рік поспіль називають Сирію. Крім неї у 2017 році “Репортери без кордонів” відмічають Мексику, Афганістан, Ірак і Філіпіни.

На 1 грудня 326 працівників ЗМІ залишаються за ґратами. Майже половина з них опинилася у в’язницях п’яти країн – Китаю, Туреччини, Сирії, Ірану та В’єтнаму.

Ще 54 журналісти наразі вважаються викраденими. Більшість подібних випадків зафіксована на території Сирії, Ємену та Іраку.

Два випадки викрадення журналістів цьогоріч трапилися на непідконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. На початку літа влада “ДНР” за “шпигунство” затримала журналіста Станіслава Асєєва. В липні цього року блогера Едуарда Неделяєва за проукраїнську позицію в “ЛНР” засудили до 14 років ув’язнення.

В організації зазначають, що 2014 року, коли збройний конфлікт тільки починався, на сході України викрали три десятки журналістів. Той факт, що цьогоріч там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: