Цього року “за законом Савченко” мають звільнити 34 тисячі ув’язнених – поліція

Дата: 16 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Звільненню за законом “Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув’язнення в строк покарання”, відомим як “закон Савченко”, у 2016 році підлягають 34 тисячі ув’язнених.

Про це перший заступник голови Національної поліції Вадим Троян написав на своїй сторінці у Facebook.

“Закон Савченко”: 34000 осіб за цим законом підлягають звільненню на волю за рік. 9000 осіб уже на волі. 800 – кількість викритих осіб, які вчинили злочини, але їх набагато більше. 350 осіб, яким обрано запобіжний захід тримання під вартою”, – написав він на Facebook.

За словами Трояна, кількість випадків, коли особи, засуджені за тяжкі злочини, достроково виходять на волю за “законом Савченко” і знову скоюють не менш страшні злочини, останнім часом стрімко зростає.

“Кожен десятий затриманий та половина з них знову заарештовано. Але це ті, яких ми виявили. Думаю, що ця цифра буде більша. Одна цифра лякає більше всього – це скоєні даними особами 23 вбивства. Чи наприклад 66 розбійних нападів на громадян”, – додав він.

“Доки Верховна Рада не внесе зміни до законодавства в цьому питанні, а такі особи і далі будуть виходити на волю достроково, – доти ми всі будемо наражатися на небезпеку. Адже проконтролювати всіх тих, хто покидає місця позбавлення волі за “законом Савченко” поліція не має ані людських, ані матеріальних ресурсів. А такі люди вкрай рідко стають на шлях виправлення”, – зазначив Троян.

На його думку, зміни до закону необхідно вносити терміново.

“Найголовніше – вибрати категорії злочинців, на яких цей закон не поширюватиметься зовсім (убивці, ґвалтівники, рецидивісти тощо)”, – вважає він.

Як відомо, “закон Савченко” президент Порошенко затвердив 23 грудня 2015 року.

Він, зокрема, передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Раніше у правозахисній організації “Донецький меморіал” повідомили Центру інформації про права людини, що ініціатива влади внести зміни до згаданого закону є  загрозою для головних принципів дотримання прав людини.

У “Донецькому меморіалі” зазначають, що, по-перше, така ініціатива впроваджує дискримінацію за ознакою злочину. Якщо головна мета закону – певною мірою компенсувати громадянам, які перебували у СІЗО у жахливих умовах, нелюдські умови тримання, то не може не дивувати пропозиція одним особам ці умови “компенсовувати”, іншим – ні. Тим самим поважними міністрами визнається, що тяжкість цих умов є елементом покарання: якщо особа вчинила вбивство – може не розраховувати на компенсацію за нелюдські умови, а отримувати їх “по повній”.

Також в організації підкреслюють, що рівень злочинності зазвичай залежить від соціально-економічної ситуації в країні та від ефективності роботи правоохоронних відомств, а не від числа колишніх в’язнів на волі. Коли загальне зубожіння в суспільстві зростає, число громадян, які наважуються порушувати закон, також зростає. До того ж, коли поліція при міністрові МВС Арсена Авакова погано ловить злочинців – злочинність зростає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: