Через погрози ультраправих закривають художню виставку в арт-просторі університету Драгоманова

Дата: 17 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Через погрози ультраправих сьогодні достроково має закритися виставка “Виховнi акти”, яка 15 квітня відкрилась у арт-просторi  SKLO і присвячена, зокрема, нападам незгодних на різні мистецькі заходи. Художники та організатори не згодні із закриттям і сьогодні о 17-й годині влаштовують публічну акцію протесту.

Про це повідомила Центру інформації про права людини кураторка виставки Валерія Зубатенко.

За її словами, виставка, у якій взяли участь 18 митців та мисткинь, аналізує різні форми та прояви насильства у сучасному суспільному житті. Організатори також підготували в рамках виставки програму заходів, дискусій та відеопоказів.

Але тепер керуюча арт-простором SKLO хоче достроково закрити виставку через погрози з боку правого студентства, тиск адміністрації педагогічного університету Драгоманова, де розміщений простір, та власне небажання наражатися на небезпеку.

“Основні претензії керівництва арт-простору стосувалися робiт художників, які говорили у творах про ксенофобію та цензуру насильством. Подібні випадки iнституцiйної цензури тiльки в Києвi вiдбувались неоднoразово, починаючи iз закриття виставки “Українське тiло” в НаУКМА  у 2012 році i продовжуючи цензуруванням роботи Давида Чiчкана в музеї Тичини у 2017 році”, – йдеться у повідомленні організаторів виставки.

На сьогоднішній акції протесту учасники виставки, які відмовляються знімати свої роботи, вимагатимуть публічних пояснень з боку адміністрації.

Організатори наголошують, що виставка є мистецькою реакцією на насильство, яке в ситуації політичної гіперчутливості толерується замовчуванням.

Вони нагадують, що лише з початку 2018 року зафіксовано більше десятка нападів з боку праворадикальних угруповань на культурні заходи. У фокусі виставки знаходиться так зване право сили як виправдання з боку агресора для скоєння будь-якого виду насильства. 

“Арт-простір SKLO був невипадково обраний для даної виставки, оскільки саме тут відбулась серія зривів та напад на “Ґендерний клуб”, від розслідування якого відмовилась поліція”, – наголошують кураторки виставки Валерія Зубатенко та Альона Мамай.

Нагадаємо, 22 грудня у Києві невідомі в масках зірвали засідання “Ґендерного клубу” в інституті імені Драгоманова. Приблизно через півгодини після початку засідання до приміщення заходу забігли троє осіб і почали прискати з перцевих балончиків в обличчя відвідувачам та організаторам. Найбільше постраждали від балончиків присутні на заході двоє молодих чоловіків. Під час заходу мало відбуватись обговорення на тему ґендерної антропології та ґендерних шаблонів.

Організаторами “Ґендерного клубу” є феміністична ініціатива “Борщ”. Одна з ініціаторок Валерія Зубатенко повідомила, що впізнала у нападнику в масці студента 2-го курсу філософського факультету НПУ Олеся Мариновича, який є членом організації “Традиція і порядок” і раніше вже намагався зірвати засідання “Ґендерного клубу”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: