Через хімвикиди у Криму на реабілітацію направили півтисячі дітей та дорослих з Херсонщини

Дата: 14 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

На Херсонщині у Каланчацькому і Чаплинському районах із населених пунктів, які знаходяться в зоні небезпечного впливу кримського заводу “Кримський титан”, на реабілітацію та відпочинок вивезли майже 550 дітей і дорослих.

Про це повідомляє “Укрінформ” за посиланням на Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА.

“Всього з Каланчацького та Чаплинського районів, за даними на ранок 14 вересня, було вивезено на оздоровлення 547 осіб: дітей і дорослих”,– заявили в департаменті.

Зазначається, що всі вони перебувають на оздоровленні в місті-курорті Скадовськ. За даними Департаменту ОДА, серед вивезених дітей – 99 дошкільнят та понад 300 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У ніч на 24 серпня в окупованому Росією Криму, в місті Армянськ, де розташований завод “Кримський титан”, сталися викиди невідомої отруйної речовини. Також на Херсонщині було зафіксовано хімічне забруднення через викиди. Згодом “Кримський титан” призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного і дошкільного віку.

6 вересня влада Херсонщини вирішила евакуювати дітей з населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, які розташовані в зоні впливу виробничої діяльності заводу “Кримський титан”, а також провести оздоровлення цих дітей в дитячих оздоровчих таборах області.

Жителям північних районів окупованого Криму й жителям півдня Херсонської області радять перебувати в приміщеннях або покинути небезпечну зону. Овочі й фрукти рекомендують промивати мильно-содовим розчином.

Українська поліція наразі розглядає три версії забруднення повітря в окупованому Криму та на Херсонщині.

Перша – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки був здійснений у зв’язку з неправильною експлуатацією заводів, розташованих на півночі Криму (“Кримський титан”, “Кримський содовий завод” та “Кримський бромовий завод”).

Друга версія – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки стався через пошкодження резервуарів з відходами на заводах “Кримський титан”, “Кримський содовий завод” та “Кримський бромовий завод” під час здійснення військових навчань Росії.

Третя – викид в атмосферу надлишків сірчистого ангідриду та оксиду сірки здійснений Росії з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації стихійних мітингів невдоволених екологічною ситуацією мешканців з обох сторін адмінкордону – з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води до Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: