“Це дійсно вражає”: експерти показали, як змінився інтернат на Чернігівщині після візиту моніторів НПМ

Дата: 28 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Офіс Омбудсмана розповів про кардинальні зміни на краще в Городнянському психоневрологічному інтернаті в Чернігівській області, де ще декілька років тому підопічні спали, лежачи у власних екскрементах.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженої.

Підопічні інтернату під час візиту у 2015 році

Візит, який проводили у 2015 році представники Уповноваженої, показав, що умови утримання людей в інтернаті були надзвичайно жахливими.

“Ми побачили жінку з пухлиною над лівою молочною залозою, яка була повністю в язвах і стікала кров’ю. Це щось жахливе. І, підіймаючи медичну документацію цієї жінки, ми знайшли тільки один запис. Медична сестра пригадала, що три роки тому вона проходила курс хіміотерапії, кількість курсів якої не встановлена. В медичній документації не було результатів, медичного підтвердження проходження такого лікування”, – розповідала тоді моніторка Ірина Сергієнко.

Тепер, за словами представників Омбудсмана, зміни в закладі можна описати тільки одним словом – кардинальні:

“Приміщення, де раніше підопічних зачиняли за різного роду провини, переобладнали у молитовну кімнату. Усі мешканці, з якими спілкувалася моніторингова група, підтвердили, що після візиту НПМ у 2015 році припинилася практика тримання людей у холодному приміщенні”.

Так виглядають палати інтернату зараз 

У відділенні для лежачих хворих, де минулого разу монітори знайшли жінку з пухлиною, наразі все гаразд:

“На час попереднього візиту там стояв нестерпний сморід, люди справляли природні потреби “під себе”, від чого у них утворювалися пролежні та рани на тілі. Монітори не одразу впізнали це відділення. В усіх кімнатах проведено ремонт, мешканці доглянуті, у підгузках, відсутній неприємний запах. Підопічні закладу вчасно отримують консультації вузьких спеціалістів, за необхідності їх госпіталізують до лікарень”.

Співробітниця департаменту Національного превентивного механізму в офісі Омбудсмана Анастасія Клюга зауважила, що такі зміни в закладах після візиту моніторів – велика рідкість.

“Це вперше на моїй практиці і дійсно вражає. Керівництво і персонал зрозуміли, що вони працюють для підопічних і що дотримання їхніх прав є найважливішою частиною роботи інтернату”, – поділилася вона враженнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: