“Будемо виходити з власних традицій”: у Білорусі відмовилися підготувати закон про домашнє насильство

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Білорусі МВС відмовилося від підготування закону про протидію домашньому насильству, про який у країні говорили активісти.

Про це повідомляє білоруський сайт CityDog.

За перегляд концепції законопроекту “Про протидію домашньому насильству” виступали десятки активістів, проти – релігійні активісти. Останні стверджували, що деякі положення законопроекту, а саме про видворення кривдника з дому, впливатимуть на розділення сімей.

Із критикою ініціативи щодо врегулювання питання домашнього насильства у країні виступив й очільник Білорусі Олександр Лукашенко:

“Усе це дурість, узята насамперед із Заходу. Ви можете не переживати, і народ хай не хвилюється – ми виходитимемо виключно з власних інтересів, наших білоруських, слов’янських традицій і нашого життєвого досвіду”.

У листі, який активісти отримали від МВС, сказано, що відомство вважає за доцільне відмовитися від підготування самостійного закону, а свої пропозиції опрацьовувати в межах коригування чинних законодавчих актів країни. Таке рішення пов’язане з “високим суспільним резонансом і думкою релігійних організацій”.

Водночас білоруські чиновники повідомили цікаву статистику щодо домашнього насильства в країні: щорічно до органів внутрішніх справ Білорусі надходять відомості про понад 120 тисяч сімейно-побутових конфліктів. При цьому до адміністративної відповідальності притягуються понад 50 тисяч, до кримінальної – близько двох з половиною тисяч винних. Щорічно від рук своїх близьких гине понад 100 громадян – це третина всіх загиблих від убивств і тяжких тілесних ушкоджень. І в понад 80% випадків першопричиною злочинів і правопорушень у сімейно-побутових стосунках є зловживання алкоголем.

При цьому навіть за словами представника МВС концепція не становить загрози традиційному інституту сім’ї, не ставить за мету зміни визначень сім’ї, шлюбу і сімейних стосунків, не встановлює заборони на виховання дітей, не містить положень “ювенальної юстиції”.

Нагадаємо, що в січні цього року почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії щодо людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини. Окремо у законі йдеться про те, що злочин стосовно подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини.

Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. Більшість його норм набудуть чинності через рік після публікації – 11 січня 2019 року.

Читайте також інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: