Британія пропонує переглянути рішення про повернення Росії до ПАРЄ після чергового розгону мирної акції у Москві

Дата: 05 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл закликав переглянути рішення ПАРЄ щодо повернення Росії до асамблеї через останні масові затримання та побиття демонстрантів у Москві.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

У заяві, де Гейл пропонує переглянути рішення асамблеї, він підкреслює, що Росія показала свої наміри не виконувати зобов’язання і не підкорятися стандартам ПАРЄ.

“Я сподіваюся, що Комітет міністрів розгляне це питання у вересні, і нам потрібно буде повернутися до нього, коли ПАРЄ збереться на свою фінальну пленарну сесію на початку жовтня. Те, що ми спостерігали (у Москві – ред.), є неприпустимим й нечуваним”, – написав він. 

Заяву британський депутат опублікував після появи новин про жорсткий розгін мітингу у Москві 3 серпня. Тоді тисячі росіян вийшли на вулиці столиці РФ з вимогою прозорих та чесних виборів до Мосміськдуми. Водночас силовики затримали більше тисячі осіб. 

“Телевізійні сюжети показують, що методи, які використовують для “підтримання порядку” під час передвиборчого етапу виборів до Московської міської думи, є не пропорційними будь-якій загрозі громадського порядку. Російська Федерація порушує Конвенцію про права людини, і реакція на мирні демонстрації чітко показує, чому переважна більшість членів делегації парламенту Великої Британії, з усіх партій, продовжила чинити опір відновленню прав російській делегації та підтримала збереження санкцій до такого часу, як Російська Федерація матиме намір і дотримуватиметься положень Конвенції”, – зауважив у своїй заяві Гейл. 

Як відомо, 25 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким дозволила Росії повернутися до сесійної зали та не виконувати жодних умов, пов’язаних з відновленням територіальної цілісності України. За відповідне рішення проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, а 10 – утримались. Того ж дня на знак протесту проти повернення Росії українська делегація призупинила участь у роботі асамблеї, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації. 

Згодом у доповіді моніторингового комітету ПАРЄ щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії журналісти не знайшли пунктів, пов’язаних з питаннями окупованого Криму та військової агресії на Донбасі. Проте в документі залишили питання сплати Росією внесків. 

ДОВІДКА. Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: