Бойовики “ЛНР” полонили івано-франківську журналістку і записали відео, де вона називає себе агентом СБУ

Дата: 22 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Бойовики так званої “Луганської народної республіки” 21 червня заявили про затримання української журналістки з Івано-Франківська, кореспондентки інформаційного ресурсу “Голос-інфо” Ольги Богданової.

Як повідомило “Радіо Свобода“, бойовики звинувачують журналістку у тому, що вона “за завданням українських спецслужб займалася збором і передачею інформації політичного і військового характеру на території “ЛНР””.

В мережі інтернет також було оприлюднене відео, в якому Ольга підтверджує, що була завербована як агент СБУ напередодні своєї приватної поїздки на територію, контрольовану “ЛНР”. У відео дівчина каже, що її хлопець є військовослужбовцем одного з територіальних підрозділів республіки.

22 червня видання “Голос-інфо” оприлюднило заяву, в якій підтверджує, що затримана на окупованій території Луганської області бойовиками Ольга Сворак (Богданова) дійсно є кореспондентом газети “Голос народу Івано–Франківщини” та інтернет ресурсу “Голос-інфо”.

У заяві голова Всеукраїнського об’єднання Ростислав Гудзінський і головний редактор газети “Голос народу Івано–Франківщини” Віталій Чорненький стверджують, що Сворак за завданням редакції перебувала в Києві. На окуповану територію вона поїхала у власних справах і редакційного завдання на цю поїздку не отримувала.

“Про будь-які зв’язки Ольги Сворак з Службою безпеки України нам нічого невідомо”, – сказано також у заяві.

Водночас, переглянувши відео, поширене бойовиками, у редакції роблять висновок, що Сворак “зазнала тортур, як фізичних так і психологічних”.

“Текст проголошеної заяви Ольгою був підготовлений бойовиками і тому, на наш погляд, вона себе оговорила”, – зазначають у редакції.

Редакція газети, сайту та громадської організації “Голос” пообіцяли добиватись звільнення із заручників своєї журналістки “всіма доступними засобами”.

В свою чергу перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко повідомив, що спілка зараз збирає інформацію про затримання бойовиками Ольги Сворак (Богданової) та вживатиме заходів для її звільнення.

“На жаль, можемо констатувати, що в Україні завершився період, коли не було у полоні наших колег. Він тривав від березня, відколи було звільнено Марію Варфоломеєву з полону ЛНР. Зараз ми намагатимемося зібрати всі можливі відомості стосовно полоненої журналістки і звертатимемося до міжнародних організацій, аби сприяти її звільненню”, – цитує прес-служба НСЖУ Томіленка.

У коментарі НСЖУ Чорненький також повідомив, що журналістка Сворак співпрацює з виданням 3 роки. Їй видано журналістське посвідчення до 2020 року.

“Здебільшого вона займалася соціальною тематикою, деколи за редакційним завданням робила журналістські розслідування на тему освіти, медицини. Політичні теми висвітлювала вкрай рідко”, – розповів Чорненький.

За його словами, Ольга жила в Івано-Франківську, працювала переважно на території Франківщини, Чернівців, Львова. Інколи їздила в Київ висвітлювати ті чи інші теми. Матеріали надсилала електронкою.

Він наголошує, що у Сворак завжди була проукраїнська позиція, тому переконаний, що відеозапис зроблений під тиском.

“У неї загримована щока і лоб, це видно з відео. Крім того, вона постійно дивиться вбік, наче звідкись читає”, – зауважує Чорненький.

За його словами, редакція вже зустрічалась з представниками ОБСЄ, Червоного Хреста і сподіваємося на їхню участь і допомогу.

Водночас, 22 червня на своїй сторінці Фейсбук речниця СБУ Олена Гітлянська назвала  повідомлення про затримання бойовиками “ЛНР” івано-франківської журналістки Сворак за підозрою у шпигунстві фейком і наголосила, що Служба безпеки не коментуватиме цю інформацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: