Апеляційний суд скасував адмінпротоколи двом активістам, які вимагали імпічменту Зеленського

Дата: 02 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Рівненський апеляційний суд скасував протоколи про адмінпорушення щодо двох рівненських активістів – 16-річної Дар’ї Коцюруби та 20-річного Романа Філюка, які 25 травня вийшли на мовчазний протест із плакатами про “імпічмент президенту”.

Про це Центру прав людини ZMINA повідомила правозахисниця Олександра Дворецька, яка перебувала в залі суду і допомагала активістам матеріалами для захисту.

За її словами, у такий спосіб апеляційний суд фактично визнав, що поліція, яка затримувала актвивістів, перевищила свої повноваження та перешкоджала проведенню мирного зібрання.

На думку Дворецької, позитивного рішення вдалося домогтися завдяки резонансу, який спричинила ця справа. 

“І що при відхиленні апеляції резонанс був би ще більшим. Суддя вимушений був пожертвувати іміджем рівненської поліції, яка порушила права Дар’ї та Романа на мирні зібрання”, – додала правозахисниця. 

На своїй сторінці у фейсбуку Дворецька також розповіла, що суддя Шимків доволі упереджено ставився до розгляду справи, зосередившись у своїх питаннях на мотивах виходу активістів на площу, суті написів на плакатах та інших деталізованих поясненнях.

“Суддя не питає про громадський порядок, про те, чи були проблеми зі сторонніми людьми під час зібрання, чим вказує на політичну вмотивованість складання протоколу поліцією, а не доцільність з точки зору охорони громадського порядку”, – написала під час засідання Дворецька.

Також під час розгляду апеляції від Романа Філюка суддя наголосив, що, на відміну від Дар’ї, юнак є повнолітнім і повинен був усвідомлювати наслідки своїх дій.

У коментарі Центру прав людини ZMINA сама Дар’я Коцюруба зізналася, що морально була готова до відхилення апеляції, зважаючи на суть численних запитань від судді щодо доцільності проведення їхньої акції. Вона зауважила, що перемога в Апеляційному суді додасть їй впевненості як активістці, зокрема дасть відчуття того, що вона здатна захистити себе і свої права. 

Також дівчина повідомила, що сьогодні вранці також у Рівненському міському суді розглядали справу щодо її матері, а саме про неналежне виконання батьківських обов’язків через участь неповнолітньої дочки в “несанкціонованих” акціях. Проте мама не змогла бути присутньою одночасно на двох судах, справу розглянули без неї. Рішення їй повідомлять лише в понеділок, 5 серпня. 

Нагадаємо, рівненський міський суд 13 червня визнав винними у вчиненні адмінправопорушення 16-річну активістку Дар’ю Коцюрубу та 20-річного Романа Філюка, які 25 травня в центрі Рівного вдвох вийшли на мовчазний пікет з плакатами “Імпічмент президенту”, “Сказав. Порушив. Пішов”, “Україна – поза законом”, “Не кумівство, а по-братськи”. Йшлося про попередню заяву Зеленського: якщо він порушить закон, то піде у відставку сам. На думку активістів, закон президент порушив одразу, призначивши на посаду очільника тоді ще Адміністранції президента Андрія Богдана, який підпадав під люстрацію. 

Під час акції поліція попросила пройти у відділок і дати пояснення, чому вони не повідомили про захід відповідні органи влади. Там уже на місці проти них відкрили справу за адміністративне правопорушення.

Після резонансу в соцмережах на інцидент відреагував президент Зеленський. Він пообіцяв службову перевірку в поліції через цю ситуацію.

Також у відповідь на такі дії поліції кілька правозахисників провели свої одиночні акції протесту з плакатами, вказуючи на загрози для свободи вираження думки в Україні. 

Наприкінці травня міський суд уже визнавав Дар’ю винною в розклеюванні листівок проти Зеленського в період передвиборчої президентської кампанії. У поліції назвали ці листівки агітацією без вихідних даних. За словами Дар’ї, суд відбувався без її присутності, бо ні повістки, ні дзвінка про нього вона не отримала.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: