Анатолій Матіос розповів про євреїв, які хочуть залити Україну кров’ю: тепер його вимагають звільнити

Дата: 03 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисники з центру імені Симона Візенталя вимагають від української влади звільнити головного військового прокурора Анатолія Матіоса за антисемітські висловлювання.

Про це повідомляє Times of Israel.

25 червня на сайті українського видання вийшло інтерв’ю Анатолія Матіоса, де він розповідає про справу Бабченка. Зокрема, чиновник розповів про фінансування замовного вбивства та порівняв підозрюваного в організації вбивства Бориса Германа з Олександром Парвусом – діячем російського і німецького соціал-демократичного руху початку XX століття.

“Центром оплати і фінансування розрізнених груп був один з підозрюваних. На кожній війні завжди є свій Парвус, який привозив Леніну гроші на революцію, яка залила слов’ян потоками крові на десятки років. Той теж був єврейського походження. У цьому випадку з Україною знову хочуть зробити те саме”, – розповів Матіос.

На заяву прокурора одразу відреагував голова Українського єврейського комітету Едуард Долінський. У своєму Twitter він написав, що такими словами Матіос натякнув на “бажання євреїв залити кров’ю слов’ян”.

З критикою на адресу Матіоса виступили й правозахисники. Голова відділу Східної Європи центру імені Симона Візенталя Ефраїм Зуроффа назвав слова чиновника “обурливими”.

На ситуацію з Матіосом звернули увагу й американські медіа. Журнал Newsweek у матеріалі, присвяченому інтерв’ю чиновника, назвав подібні заяви “різким нагадуванням” про прояви антисемітизму і расизму в публічному дискурсі України.

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли українських чиновників звинувачують у антисемітизмі. Нещодавно Міністерство закордонних справ України відкрило дисциплінарне провадження проти консула України в Гамбурзі Василя Марущинця через дописи у Facebook, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: