Amnesty International оголошує термінову акцію на захист політв’язня Клиха, до якого застосовують каральну психіатрію

Дата: 13 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Amnesty International оголошує термінову акцію на захист українського політв’язня Станіслава Клиха, якого утримують у Росії. За словами його матері, його піддають примусовому психіатричного лікуванню, яке може бути прирівняне до тортур.

Про це йдеться в заяві правозахисної організації.

Станіслав Клих, якого утримують в колонії  міста Верхнеуральськ в Челябінській області в Росії, в липні цього року влаштував 12-денне голодування на знак протесту проти свого ув’язнення. Після погіршення стану здоров’я він написав адміністрації в’язниці з вимогою отримати медичну допомогу. 28 серпня в’язниця перевела його до психіатричної лікарні в Магнітогорську, де його насильницьким чином утримували до 8 вересня, йдеться в заяві.

У психлікарні Клиха неодноразово піддавали примусовому психіатричному лікуванню. Медичний персонал застосовував ін’єкції, що можна прирівняти до тортур чи жорстокого поводження. Адміністрація не повідомила назви препаратів, які його змушували вживати, повідомляє Amnesty International.

За словами матері в’язня Тамари Клих, яка відвідала Станіслава в середині жовтня, після перебування в психлікарні в’язень схуд на 15 кілограмів, мав пролежні, п’ять його пальців були сильно поранені, а його психічний стан сильно погіршився. З 2014 року Тамара Клих змогла відвідати сина лише двічі.

Amnesty International закликає написати листи на вказані адреси з такими вимогами до Російської федерації:

  • Негайно повідомити інформацію про деталі примусового лікування Станіслава Клиха та надати йому доступ до незалежного медичного обстеження, в тому числі психіатричного;
  • Провести оперативне та об’єктивне розслідування тортур, які застосовують до нього та забезпечити йому доступ до ефективних засобів правового захисту;
  • Перевести Клиха до тюремної колонії ближче до українського кордону та забезпечити можливість регулярних візитів матері.

Станіслава затримали у російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився у Криму. Його звинуватили у злочинах, нібито скоєних у 90-х роках.

Аби домогтись від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів до нього застосували жорстокі тортури. Вони призвели до серйозних наслідків психологічного характеру.

У травні минулого року Станіслава Клиха засудили до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням в участі у чеченській війні у 1994 році. Начебто тоді він воював проти Росії разом з Миколою Карпюком та екс-прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter