Одіозний голова суду Бабенко хоче обманом уникнути покарання?

Дата: 25 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Адвокат судді Апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка Роман Маселко заявляє про маніпуляції з авторозподілом суддів у Вищому адміністративному суді України. 

Як написав адвокат на свої сторінці у мережі Facebook, за 5 днів до засідання повністю змінилась уся колегія суддів у справі, у якій голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко оскаржує рішення кваліфкомісії суддів про його звільнення за втручання у роботу судді Сергія Бондаренка. 

За словами адвоката, після зміни усієї колегії суддів головуючим стає Ігор Штульман. Учасниками колегії — Олександр Стародуб, Анатолій Загородній, Микола Заїка, Юрій Рецебуринський. 

“І тут з’являються дуже цікаві факти. При визначенні доповідача, суддю Заїку виключено з авторозподілу, бо він начебто “був доповідачем у попередньому призначенні”. Хоча це не відповідає дійсності. Суддю Стародуб виключили з визначення доповідача по справі, але включений при визначенні члена колегії. А член колегії суддя Загородній взагалі обирався з одного судді. От Вам і принцип вірогідності”, — пише Роман Маселко. 

Окрім цього, він також повідомив, що судді Рецебуринський та Заїка отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності у конкурсі до Верховного Суду.

“При цьому з висновком по Заїці, ВККС погодилась та визнала його таким, що не підтвердив здатність здійснювати правосуддя. Цікаво, що суддя Завгородній — односельчанин Бабенка. Обоє походять з невеликих Маньківців на Черкащині”, — коментує адвокат.

Засідання у цій справі № П/800/295/17 відбудеться 25 вересня о 15:00. Адреса Вищого адміністративного суду —  вулиця Московська, 8, м. Київ. 

Справу про втручання в роботу судді ВККС передало до Вищої ради правосуддя, яка має ухвалити остаточне рішення про звільнення. За словами Романа Маселка, хоч законодавство дає на це лише 2 місяці, рада досі не винесла жодного рішення. Вона відмовила у ознайомленні з матеріалами справи, а доповідача по справі — засекретила.

Нагадаємо, 2015 року Сергій Бондаренко записав розмову, на якому голова суду вимагав від нього прийняти неправосудне рішення у справі підприємства Дмитра Фірташа до вчительки Оксани Яшан про виселення її із службового приміщення. Експертиза МВС визнала, що голос на записі належить голові суду. 

А коли той відмовився – зазнав систематичного тиску, погроз та дезорганізації його роботи. Суддя пережив підпал машини та чатування невідомих під його квартирою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: