ЄС може розглянути ухвалення Акта Магнітського наступного року – ініціатори закону

Дата: 11 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Європейський Союз може розглянути можливість ухвалення Акта Магнітського наступного року, однак Угорщина може заблокувати процес. 

Як повідомляє кореспондент Центру прав людини ZMINA, про це на Київському безпековому форумі повідомив Вільям Браудер, ініціатор Акта Магнітського, співзасновник і генеральний директор інвестиційного фонду Hermitage Capital Management.

Вільям Браудер розповів про свою роботу просування Акта Магнітського в європейських країнах. За його словами, раніше Європейський парламент закликав до ухвалення документа, але служба ЄС відхилила заклик і не підтримувала наступні численні ініціативи.  

Британський фінансист Вільям Браудер

“Тоді ми почали працювати із владою Нідерландів, але уряд там неохоче розглядав питання санкцій, аби не дратувати Росію. З іншого боку, вони розуміли, що це може виставити їх у поганому світлі. Тож парламент цієї країни звернувся з відповідною резолюцією до ЄС, пропонуючи ухвалити Акт Магнітського на рівні ЄС”, – сказав гендиректор Hermitage Capital Management.  

Він додав, що в ЄС можуть розглянути список осіб, щодо яких потрібно застосувати санкції, у травні після того, як відбудуться вибори до Європейського парламенту.  

“Я спілкувався зі співробітниками в Німеччині, Франції, Нідерландах, Данії, Швеції, і вони підтримують ідею ухвалення Акту Магнітського Євросоюзом. Але негативна позиція уряду Угорщини може мати фатальний вплив. Тому що у випадках ухвалення рішень зовнішнього характеру потрібне одностайне схвалення всіма членами ЄС”, – сказав Вільям Браудер і спрогнозував розгляд цього питання наступного року. 

Ініціатор Акта Магнітського здивований тим, що до порядку денного Верховної Ради так і не дійшли законопроекти №7439 та 7438, які мали б запровадити українські санкції проти причетних до смерті Магнітського росіян та порушників прав людини в окупованому Криму.  

“Україна активно відстоює санкції інших країн за грубе порушення Росією прав людини, але сама не запровадила Акта Магнітського. Я брав участь у багатьох дискусіях стосовно Олега Сенцова з представниками урядів у різних країнах і гадаю, що Україні не потрібно чекати, поки ЄС ухвалить Акт Магнітського, а вчинити так, як зробили США, Канада, Великобританія, Естонія, Литва та Латвія”, – прокоментував він.  

Позафракційна народна депутатка Ганна Гопко повідомила, що перша версія законопроекту вимагала від Верховної Ради повноважень вводити санкції, яких у парламенту не було. Але профільний комітет уже затвердив змінений законопроект і очікує свого внесення в порядок денний парламенту. 

Нагадаємо, Сергій Магнітський керував відділом податків у фірмі Firestone Duncan. Ця компанія надавала юридичні послуги, зокрема і Hermitage Capital. Правник розкрив схеми багатомільярдних розкрадань з бюджету Росії, у якій брали участь російські правоохоронці. Після цього він потрапив до СІЗО “Матроська тиша”, де 16 листопада 2009 року помер. Його колеги та правозахисники вважають, що чоловіка цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі.

Російське слідство заявляло, що правник та ще п’ять підозрюваних викрали з бюджету Росії 5,4 млрд рублів. Російські суди ухвалили два заочні вироки стосовно британського фінансиста Вільяма Браудера. 2013 року його засудили до дев’яти років позбавлення волі за шахрайство та несплату податків на суму понад 522 мільйони рублів. У грудні 2017 року він отримав вирок у вигляді дев’яти років в’язниці і штраф у 200 тисяч рублів у справі про навмисне банкрутство та збитки в понад 3,5 мільярда рублів.    

У 2013 році Інтерпол відмовився враховувати заяву Росії про міжнародний розшук Вільяма Браудера через політичний характер. 

Британський фінансист домагався справедливості для Сергія Магнітського, розпочавши санкційну кампанію проти причетних до переслідування та смерті юриста. 

У 2012 році Конгрес США ухвалив так званий Закон Магнітського, який, зокрема, запроваджував санкції щодо низки російських чиновників. Американський уряд пообіцяв відмовляти росіянам зі списку у в’їзній візі (якщо вони за нею звернуться) та заморозити їхні активи в американських банках. Росія вкрай негативно оцінила ухвалення такого документа. У відповідь вона ухвалила закон, який забороняє американським громадянам всиновлювати російських дітей.

За даними Вільяма Браудера, наразі 16 країн проводять кримінальне розслідування відмивання коштів, через які вбили Сергія Магнітського. Найбільше розслідування відмивання коштів планується в Естонії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: