Адвокати спростували інформацію, що Міжнародний кримінальний суд не хоче розслідувати вбивства на Майдані

Дата: 16 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Інформація про те, що Міжнародний кримінальний суд ухвалив “рішення” не вважати злочини, скоєні на Майдані Незалежності у листопаді 2013 – лютому 2014 рр., злочинами проти людяності, і, не розглядати цю справу, не відповідає дійсності.

Як сказано у спільный заяві Євромайдан SOS та Адвокатської Дорадчої Групи, таке твердження не має нічого спільного із інформацією, поширеною Міжнародним кримінальним судом, і є лише її помилковим тлумаченням.

Як пояснили правозахисники, згаданий звіт – лише проміжний регулярний звіт, який пояснює поточний стан розслідування. У документі, який оприлюднив суд 12 листопада, йшлося про попереднє розслідування справ по Іраку, Палестині, Україні, Колумбії, Гондурасу, Грузії та іншим.

“Даний звіт публікується щорічно і лише відображає поточний стан і стадію попереднього розслідування, що прямо пов’язано з інформацією, яку подають до суду офіційні представники країн і представники громадянського суспільства. Висновки звіту ґрунтуються лише на відомостях, які подаються до суду офіційними представниками держав і представниками громадянського суспільства, так як на даному етапі Міжнародний кримінальний суд не може самостійно збирати докази”, – наголосили правозахисники. 

Вони наголосили, що суд прямо вказав на брак доказів системності та масштабності нападу на мирне населення, як однієї зі складових кваліфікації злочинів проти людяності відповідно до статті 7 Римського Статуту (статутного документу МКС).

“Ми закликаємо Генеральну прокуратуру України провести належну роботу з передачі в Міжнародний кримінальний суд належних доказів системного та масштабного характеру переслідування учасників Євромайдану в Києві та регіонах, ґрунтуючись на матеріалах офіційного розслідування, до яких наші ініціативи просто не мають доступ”, – йдеться в заяві.

Як наголошується, Євромайдан SOS та Адвокатська Дорадча Група разом із іншими правозахисними організаціями розпочинають підготовку додаткових матеріалів до Міжнародного кримінального суду.

Нагадаємо, 12 листопада українські ЗМІ повідомили, що Міжнародний кримінальний суд поки не має підстав прирівняти злочини, скоєні в листопаді 2013 – лютому 2014 рр на Майдані, до злочинів проти людяності.

Раніше повідомлялося, що Святошинський районний суд залишив під вартою Павла Аброськіна та Сергія Зінченка до 10 січня 2016 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: