“Жінка-кішка, яка нічого не забуває”: львівський професор потрапив у скандал через сексистські публікації

Дата: 18 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство охорони здоров’я попросило Міністерство освіти та науки перевірити дисертацію львівського професора Ростислава Білобривки, в одній із останніх публікацій якого виявили антинаукові та сексистські твердження.

Про це повідомило Zaxid.net.

Ростислав Білобривка 

Звернула увагу на роботу Білобривки в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона написала у своєму Twitter, що звернулася до ректора ЛНМУ ім. Д. Галицького через висловлювання науковця.

Мова йде про тези, які були опубліковані у збірнику матеріалів міжнародної наукової конференції “Свідомість, мозок, мова”, яка відбулась у Львові ще у квітні.

“Жінка нічого не відкриває, відкриває завжди тільки чоловік. Жінка завжди чекає, коли її відкриють, адже вона ж є сама таємниця, то як може таємниця відкривати таємницю. Їй це не потрібно від природи. А відкривати, проникати кудись – це суто чоловіка справа. Адже на проникненні кудись, в щось крутиться все чоловіче життя. Можна стверджувати, що чоловічий мозок, його псюхе, як і його фізіологія, заточенні на проникнення, чи на відкриття, яке і є проникнення”, – пише Білобривка.

Уривок роботи Ростислава Білобривки 

Також чоловік порівнює жінку з кішкою, адже, на його думку, обидві “прощають, але не забувають”.

Зараз МОН займається перевіркою роботи і у випадку виявлення псевдонаукових або дискримінаційних тверджень, МОЗ просить позбавити Білобривку вченого звання.

У розмові з журналістами Білобривка повідомив, що вважає перевірку відомства замовною. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: