1,4 мільйона українських фермерів так і не дочекалися скасування мораторію на продаж землі

Дата: 05 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У разі збереження мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель за десять років кількість власників землі в Україні скоротиться вдвічі, а 1,4 мільйона українців уже не дочекалися скасування заборони.

Про це йдеться в статті “Економічної правди”.

“Середній вік власників української землі – 60 років. 65% пайовиків – пенсіонери, а близько чверті вже виповнилося 70 років. Власники паїв такого віку вже не можуть самостійно обробляти землю, вони все більше здають її в оренду. Серед них – орієнтовно – залишилося 5,5 мільйона первинних землевласників”, – йдеться в матеріалі.

Як зазначається, за даними Держгеокадастру, вже померли понад 1,4 мільйона власників паїв, майже всі з яких отримали землі під час паювання у 1990-х (а це 20%).

Понад 400 тисяч паїв не передано у спадщину через відсутність спадкоємців або складнощі з оформленням. Тому понад 1,6 мільйона гектарів сільськогосподарських земель, розпайованих 25 років тому, лишилися безгосподарними.

“Взявши за основу демографічну статистику щодо сільського населення та показники тривалості життя чоловіків і жінок, можна спрогнозувати смертність серед власників паїв. Так, уже через десять років з числа нинішніх землевласників залишиться лише 1,3 мільйона чоловіків та 2,3 мільйона жінок, тобто приблизно половина їх загальної кількості”, – йдеться в матеріалі.

Найбільш критична ситуація прогнозується у 2026 році, коли може померти понад 870 тисяч власників паїв.

Як повідомлялося раніше, у травні цього року ЄСПЛ визнав, що заборона на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: