Родичі в’язнів Кремля та правозахисники зустрілись із Зеленським: про що вони говорили?

Дата: 30 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Правозахисники та родичі бранців Кремля, яких Росія незаконно утримує на своїй території вже протягом п’яти років, зустрілися в Адміністрації президента з новообраним очільником України Володимиром Зеленським. 

Про це Центру прав людини ZMINA повідомила учасниця зустрічі та керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Правозахисники та родичі бранців Кремля під стінами Адміністрації президента 

Зустріч, яка тривала близько години, відбувалась у присутності активістів, що опікуються питаннями звільнення політв’язнів, військовополонених та цивільних заручників і їхніх родичів, самого президента та його довірених осіб. За словами Скрипник, за цей час сторони змогли конструктивно обговорити три питання: 

  • внесення на розгляд парламенту законопроекту про статус заручників;
  • створення Координаційної ради з питань звільнення заручників;
  • призначення Уповноваженого з підтримки заручників та сприяння їхньому звільненню при президенті.

Скрипник повідомила, що Зеленський підтримав ідею внесення відповідного законопроекту, який би нарешті визначив статус заручників Кремля та те, як їм може допомагати держава, але додав, що така можливість буде лише тоді, коли пройдуть парламентські вибори, тобто восени. 

“Ми запропонували, що для пришвидшення цього процесу документ може подати сам президент. Він погодився з нами та сказав, що ми поставили йому завдання, а тому він буде його виконувати. Це дає надію на конструктивний діалог”, – зауважила правозахисниця. 

Щодо створення Координаційної ради та призначення окремої людини на посаду Уповноваженого з підтримки заручників та сприяння їхньому звільненню, то Скрипник додала, що ці вимоги активістів отримувала команда й екс-президента Петра Порошенка, проте до закінчення своєї каденції він їх так і не виконав.

Наразі родичі бранців Кремля та правозахисники передали свої пропозиції в письмовій формі, а в команді президента призначили контактну особу з вищезгаданих питань. 

Окрім порад від правозахисників Зеленський також отримав книгу про переслідування в Криму 

Скрипник також розповіла, що встигла передати Зеленському книгу “Півострів страху”, яка розповідає про переслідування в Криму. 

“Я попередила його про складнощі, з якими він може зіткнутися під час переговорів з питань звільнення, зокрема, кримських політв’язнів, яких Росія не визнає громадянами України і не включає в списки обміну. Моє враження, що у президента було досить щире бажання зробити все можливе для звільнення всіх ув’язнених. Він розуміє всі ризики і складнощі організації цього процесу, а також те, що деякі його дії можуть спричинити репутаційні втрати. Він ставив нам конкретні питання як експертам і сказав, що готовий”, – поділилася своїми враженнями від зустрічі вона. 

Як відомо, нещодавно родичі українських політв’язнів, що перебувають на території РФ, в окупованому Криму та на Донбасі, і правозахисники звернулися до новообраного президента Володимира Зеленського з планом дій щодо звільнення заручників. Вони написали йому відкритого листа, де нагадали, що за п’ять років агресії Росії проти України приблизно 100 українських громадян стали жертвами переслідувань та незаконних ув’язнень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter