Правозахисники презентували звіт щодо злочинів на ґрунті ненависті в Україні

A+ A-

У Києві правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ” презентував звіт “Злочини на ґрунті нетерпимості в Україні (2015-2018 роки)”. Презентація відбулась в межах спільної з Центром інформації про права людини  конференції “Нетерпимість без відповідальності: мова ворожнечі та злочини ненависті в Україні”. 

Під час заходу, організованого за підтримки посольств Великої Британії та Нідерландів, експерти обговорили поточну ситуацію щодо скоєння нападів на ґрунті ненависті, а також можливі шляхи її вирішення. Йшлося також про те, хто і у який спосіб має протидіяти поширенню мови ненависті.

На відкритті конференції виступили посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, посол Нідерландів в Україні Едуард Хукс та народна депутатка Світлана Заліщук. У своїх виступах вони наголосили на необхідності України реагувати на злочини, що скоюють на ґрунті ненависті, та реформувати чинну систему для ефективного розслідування відповідних злочинів.

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф

“Один з наших пріоритетів – це захист прав людини. Я живу в Україні вже 3 роки і знаю, що тут поважають європейські цінності. Однак всі зрозуміло, що треба зробити ще дуже багато для захисту меншин. Нас дуже непокоять повідомлення про атаки на представників ромської громади та ЛГБТ-спільноти. Нам слід пам’ятати, що не важливо якого ми походження або сексуальної орієнтації, ми особистості, які мають право”, – наголосила у своїй промові пані Гоф.

Посол Нідерландів в Україні Едуард Хукс

Під час конференції експерти провели три панелі, де обговорили, зокрема, проблеми ефективного реагування правоохоронців на напади та проблему транслювання мови ворожнечі у медіа.

Журналістка Анастасія Станко на панелі, присвяченій мові ворожнечі

Під час дискусії щодо мови ворожнечі експерти зійшлись на тому, що законодавчі обмеження та накладання санкцій за вислови, що несуть у собі дискримінацію, не будуть правильним шляхом вирішення проблеми. Тому Україні слід реформувати та налагодити належну роботу чинного законодавства, а також глибше зосередитися на освіті населення.