Нацполіція має негайно розслідувати скарги жінок-поліцейських Краматорська на дискримінацію з боку керівництва

A+ A-

 

Міністру внутрішніх справ України

Авакову А. Б.

 Т.в.о. керівника Національної поліції України

Трояну В. А.

 

 Публічне звернення

Шановний Арсене Борисовичу!

Шановний Вадиме Анатолійовичу!

На адресу організації “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів” надійшов лист з міста Краматорськ, у якому жінки-поліцейські наводяться факти дискримінації за гендерною ознакою з боку заступника начальника Краматорського ВП підполковника поліції Друмова Андрія Олександровича (Додаток 1).

Національна поліція України взяла на себе зобов’язання забезпечувати охорону прав та свобод людини. Одним із фундаментальних прав людини є право не зазнавати дискримінації. Принципово важливо, щоб поліцейські уникали дискримінаційних дій та висловлювань не лише під час роботи із представниками громади, а і у власному професійному середовищі.

Жінки як група, вразлива до дискримінації, через стереотипи, що панують у суспільстві, змушені докладати подвійних зусиль, щоб “доводити своє право” бути поліцейськими. Неприпустимо, щоб упередження та неприхильне ставлення з боку керівництва були частиною служби жінок-поліцейських. Приниження колег на тій підставі, що вони належать до жіночої статі, знецінення їхніх професійних якостей – це найгірший приклад, який може подавати поліцейський.

Факти, наведені в листі, викликають особливе занепокоєння, зважаючи на те, що нещодавно поліцейські Краматорська брали участь у спеціалізованому тренінгу, спрямованому на протидію гендерному насильству.

Зважаючи на те, що в листі зазначені факти здійснення такого, що принижує гідність, поводження поліцейським Друмовим А.О., вимагаємо створити комісію при апараті Національної поліції України, яка б змогла встановити:

  1. Справедливість відображених в листі фактів;
  2. Чи знав про ці факти начальник Краматорського відділу полiцiї ГУНП в Донецькій області Максимів В. В., і якщо так, чи ініціював він проведення службового розслідування та притягнення винних до відповідальності;
  3. У разі підтвердження відомостей – притягнути винних до відповідальності і провести відповідну роз’яснювальну роботу з керівним складом Краматорського відділу поліції щодо неприпустимості такого ставлення до підпорядкованих працівників та працівниць.

 

Про результати розгляду звернення та проведеної роботи просимо повідомити за адресами:

01001, Україна, м. Київ, а/c В-261, Центр інформації про права людини,

01001, Україна, м. Київ-1, а/с 496, Асоціація УМДПЛ

Також просимо долучити до роботи комісії представників громадських організацій, які спеціалізуються на попередженні і протидії дискримінації.

Ми покладаємо великі сподівання на усвідомлення керівництвом поліції того, що неповага до прав людини несумісна зі службою в поліції.

З повагою,                                                

Асоціація УМДПЛ

Центр інформації про права людини

 

Під зверненням підписалися:

Анна Ленчовська, КОЦ “Простір толерантності”

БО “ВБО “Легалайф-Украина””/”UCO “Legalife-Ukraine”

Юрій Шеляженко, ГО “Автономна Адвокатура”

Наталя Беліцер, Інститут демократії імені Пилипа Орлика

Саша Делеменчук, тренерка курсів “Права людини” та “Толерантність і недискримінація у роботі поліції”

Ольга Веснянка, експертка Кампанії проти сексизму в українській політиці і ЗМІ, тренерка Курсу “Толерантність і недискримінація у роботі поліції”

Yulia Tyshchenko, Head of the UCIPR Board, Head Support Program the democratic process

ГО “Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

Мирослав Гринберг, Киевский ОЦ “Пространство толерантности”, тренер курса “Толерантность и недискриминация”  Национальной полиции.

 

Додаток 1