МВС тільки усвідомило, що має розробити механізм для евакуації людей з інвалідністю у надзвичайних ситуаціях

Дата: 19 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Строки розроблення порядку евакуації людей з інвалідністю у надзвичайних ситуаціях перенесли на четвертий квартал 2017 року.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Із громадського обговорення проекту розпорядження Кабміну “Про внесення змін до Плану дій з реалізації Нацстратегії у сфері прав людини…” зрозуміло, що службовці МВС помилково усвідомлюють свою роль у розробленні порядку евакуації людей з інвалідністю.

“Ми не здійснюємо захист у соціальній сфері. Ми можемо надати пропозиції, але нести відповідальність ми не можемо. Навіть наше положення затверджене розпорядженням Кабміну, у нас немає таких функцій. Це непритаманно МВС”, – заявила представниця МВС України Надія Бабак.

Заступник міністра юстиції Сергій Петухов пояснив, що МВС має розробити політику, нормативні акти, на основі яких потім всі державні органи діятимуть у надзвичайній ситуації.

“Ви, зокрема, розробляєте нормативку або визначаєте політику: що робити в надзвичайній ситуації, хто буде перейматись людьми з інвалідністю. Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) не буде писати законопроекти. Вони буде виконувати те, що їм напишуть. Тут Мінсоцполітики ніяк не напише для них протокол.”, – пояснив Сергій Петухов.

Представниця Національної асамблеї інвалідів України Лариса Байда обурилась під час обговорення, що на другий рік збройного конфлікту в Україні досі не розроблений механізм евакуації для людей з інвалідністю.

“Порядок вже давно має бути розроблений й діяти. Минулого року Україна отримала рекомендації Комітету ООН з прав людей з інвалідністю. У вересні мають звітуватись по цьому пункту. І нічого не зроблено. Два роки воєнних дій. І ми все ще будемо говорити, хто має розробляти це положення. Звичайно це є повноваження вашого міністерства”, – звернулась Лариса Байда до представниці МВС.

Нащо Надія Бабак вказала на загальний порядок дій, згідно яким допомога при евакуації надається усім громадянам України. Але Лариса Байда наполягає, що за міжнародними стандартами має бути спеціальний порядок евакуації для людей з інвалідності.

“Ми формуємо політику, але з такими пропозиціями виходять із законодавчою ініціативою, в тому числі й центральний орган виконавчої влади”, – каже Надія Бабак.

“Це ви і є таким органом влади. І вам ДСНС може написати, що вони собі думають, але з пропозицією виходите ви. Тому що вони не будуть викладати пропозиції на Кабміні”, – пояснив Сергій Петухов.

Після виходу звіту Громадської платформи моніторингу про результати моніторингу імплементації Нацстратегії за другий квартал плануються громадські обговорення. До 10 грудня запланований річний звіт. Після цього має відбутись широке громадське обговорення цього звіту. 

Раніше Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив, що майже 300 тисяч людей з інвалідністю лишились на непідконтрольній Україні територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter