Денісова заявляє про швидке повернення полонених моряків: захист військових про домовленості не знає

Дата: 24 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Росія та Україна досягли домовленостей щодо повернення 24 полонених моряків, яких влада РФ незаконно утримує у себе з кінця минулого року. 

Про це повідомляє Громадське. 

Про домовленості Денісова розповіла під час передання на підконтрольну Україні територію ув’язнених з Луганщини.

“Вже досягнуто домовленостей, щоб повернути моряків. Є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зараз оформлюються останні документи, думаю, що скоро будемо зустрічати моряків на батьківщині”, – цитують слова Омбудсмана журналісти. 

Зі свого боку адвокат моряків Микола Полозов уже розповів Громадському, що про домовленості він не чув. 

“Можу сказати, що ведуться перемовини, але на якій вони стадії, коли будуть реалізовані практично, я не знаю, тому що не беру в них участь. Якщо будуть проводитися якісь процесуальні дії щодо оформлення документів, нам про це стане відомо, адже за відсутності захисників моряки не будуть їх підписувати. Але поки ніхто нічого такого не казав”, – заявив він. 

Водночас Полозов додав, що лише 23 липня захист українців отримав матеріали справи моряків для ознайомлення. 

Згодом і колега Денісової Тетяна Москалькова заявила, що остаточного рішення щодо повернення моряків у Росії ще не ухвалили. 

Нещодавно стало відомо, що всі полонені моряки перебувають у списку на обмін, але згодом виявилось, що очільник РФ Володимир Путін не підтримує ідеї повернення українців додому. 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму протаранили, обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” та буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.

Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон моряків російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян дістали поранення. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до шести років позбавлення волі. Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими. ООН визнала моряків військовополоненими, а правозахисна організація “Меморіал” – політв’язнями.

Згодом Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українські військові кораблі, а також 24 захоплених моряків, проте РФ цього не виконала. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter