Підозрюваному у погромі ромського табору Мазуру пом’якшили запобіжний захід

Дата: 07 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу координатора С14 Сергія Мазура на запобіжний захід по справі про погром ромського табору на Лисій горі у Києві. Відтепер Мазур буде під нічним домашнім арештом – з 22:00 до 6 ранку.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Суд покладає на підозрюваного Мазура зобов’язання — прибувати до слідчого прокурора, не залишати місця свого проживання, повідомляти слідчого прокурора чи суд про зміну місця свого проживання, здати на зберігання слідчому свій паспорт”, — зачитав ухвалу головуючий суддя Іван Рибак

Підозрюваний Сергій Мазур

Новий запобіжний захід діятиме до 18 вересня 2018 року.

Під суд підтримати підозрюваного прийшли близько сотні молодиків, зокрема, учасників праворадикальної організації С14. Після оголошення рішення суду вони аплодували. 

“Підозра підзахисному переоформлювалась та перевручалась заново після початку розгляду судом першої інстанції питання про обрання запобіжного заходу. У клопотанні не обґрунтували необхідність цілодобового домашнього арешту”, — заявив у суді адвокат Сергія Мазура Віктор Мороз

Інший захисник підозрюваного Дмитро Біловчук вказав, що підозру у злочині пред`явив слідчий Бондар, який не входив до слідчої групи, а клопотання про запобіжний захід підписала прокурор Олена Коломієць, яка також не була у групі слідчих, уповноважених розслідувати злочин. 

Також захист звернув увагу суддів, що раніше не судимий Сергій Мазур сумлінно виконує процесуальні обов’язки, а цілодобовий домашній арешт назвав надмірним заходом, бо “активіст та помічник народного депутата Ігоря Луценка на громадських засадах не може займатись громадською діяльністю”

Прокурор Олена Коломієць заперечувала тезам захисту про необґрунтованість клопотання про запобіжний захід та заявила, що усі прокурори були у складі слідчої групи, про що у матеріалах справах відповідна постанова.  

Під час судового засідання народний депутат від “Самопомочі” Павло Костенко клопотав про взяття підозрюваного на поруки. 

“Якщо немає ризиків, які є підставою для запобіжного заходу, навіть ви орієнтуєте народного депутата Павла Костенка на прийняття незаконного рішення. Він повинен взяти на себе процесуальні зобов’язання при обранні запобіжного заходу стосовно людини, до якої немає обґрунтованої підозри. Ми ж не на базарі. Ви б мали підказати Павлу Петровичу, що тут немає підстав для запобіжного заходу”, — звернувся до захисту суддя Іван Рибак.   

Після оголошення судового рішення Сергій Мазур назвав справу проти нього показовою. Він заявив, що Голосіївська РДА сама офіційно звернулась за допомогою, однак, хто саме із посадовців звернувся, він не назвав. Рішення суду оскаржувати він не планує. 

Нагадаємо, останнім часом в Україні почастішали погроми ромських таборів. Наприкінці квітня учасники ультраправої організації “С14” вигнали ромів із табору на Лисій горі та спалили їхні речі та намети. Через декілька тижнів на Львівщині також спалили ромський табір.

Сергій Мазур заперечує свою провину у злочині. За його словами, нетолерантно випроваджували з табору ромів та руйнували табори троє представників поліції та люди, які прийшли на заклики С14 через соціальні мережі, а самі представники С14 були на Лисій горі лише 17 квітня і як “вільні спостерігачі”

Він вказує, що поліція зібрала 5 заяв про злочин від постраждалих лише через місяць. Він вказує, що вони стилістично написані однаково. 

Раніше поліція обшукала помешкання Сергія Мазура та оголосила йому підозру за звинуваченням у хуліганстві.

Пізніше поліція Києва опублікувала повідомлення про те, що “в ході розслідування кримінального провадження за фактом нападу на поселення осіб на Лисій горі у Голосіївському районі столиці одному з фігурантів оголосили про підозру за ч. 2 ст. 296 (“Хуліганство”) Кримінального кодексу України”. Правоохоронці спромоглись порушити кримінальну справу лише після публікації відео, на якому зафіксовано напад молодиків на представників ромської національної меншини. 

На ситуацію з погромами відреагувала Омбудсман, яка написала, що “такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів”.

27 квітня близько 50 активістів пікетували Головне управління Нацполіції у Києві через розгін табору ромів. Вони вимагали від поліції ефективного розслідування погрому з притягненням винних до відповідальності. Окрім того, протестуючі вимагали службової перевірки працівників поліції, які, прибувши на виклик, відмовились надавати допомогу та навіть переконували потерпілих якнайшвидше погодитись із вимогами нападників.

У поліції за фактами погромів відкрили кримінальні провадження за статтею про хуліганство. Київські правоохоронці через два тижні після погрому на Лисій горі викликали на допит одного з керівників ультраправої організації “С14” Сергія Мазура.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter