Марш Рівності: відкритість, посилені заходи безпеки і на 300 % більше народних депутатів. Без потерпілих

Дата: 12 Червня 2016 Автор: Ірина Виртосу
A+ A- Підписатися

Марш Рівності 2016. Вперше організатори KyivPride назвали відкрито місце і час проведення маршу. На заході були присутні не тільки ті, хто належать до ЛГБТ (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери), а різні групи населення, зокрема, батьки з дітками, люди з інвалідністю, молодь і люди старшого віку.

Марш Рівності підтримали шість народних депутатів, представники Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, гості з різних країн, зокрема, Німеччини, Франції, Швеції, Канади. Спостерігачі кажуть про безпрецендентні заходи безпеки та професійність поліцейських. Без потерпілих.

Під час правозахисної ходи витала атмосфера напруження, однак і піднесення. Учасники Маршу рівності говорили про те, що вийшли за рівні права для всіх, проти дискримінації за різними ознаками.

“Любов перемагає” – під таким загальним гаслом можна назвати цьогорічний Марш рівності (KyivPride). Попри поодинокі провокації, правозахисна хода відбулася мирно й безпечно, без потерпілих.

Як повідомила керівниця Національної поліції Хатія Деканоїдзе, були присутні 1 500 учасників Маршу, яких охороняли 5 500 поліцейських та 1 200 бійців Національної гвардії.

Марш рівності приїхали підтримати з різних країн, зокрема, Німеччини, Франції, Швеції, Канади. Як висловилася співорганізаторка Анна Шаригіна, KyivPride підтримали велика кількість правозахисних організацій, організації, діяльність яких покликана зупинити війну на сході України, люди з інвалідністю та інші. “І це неймовірно: різні люди висловлювали свою підтримку Маршу рівності”, – каже Шаригіна.

Зокрема, на Марш завітали і батьки найменшої учасниці ходи Аліси-Вікторії, мама Юлія і тато Володимир. “Це наш перший мітинг. Донечка народилася вже після Майдану. Двох інших дітей ми залишили вдома, а з татом Володимиром прийшли сюди. Як і всі інші, хто тут – ми прийшли за рівні права для всіх”, – прокоментувала жінка.

Телеведуча Уляна Пчолкіна, яка пересувається на інвалідному візку, зізнається, що ще рік тому вона б не вийшла на KyivPride. Але за останній рік в ній відбулися зміни, зокрема, прийшло усвідомлення, що права людини – рівні для всіх, без винятку.

“Я знаю, що таке дискримінація, я з нею зіштовхуюся щодня. Я знаю, як з цим жити. Тому я підтримую Марш рівності. Як би я хотіла, щоб підтримували акції за права людей з інвалідністю! І коли закидають, що такі заходи начебто пропагують геїв, це все одно що говорити, що наші акції пропагують інвалідність”, – каже Уляна.

Як зауважила народна депутатка Світлана Заліщук, цього року на Марш прийшли аж на 300% депутатів більше: “Якщо у минулому, 2015 році, Марш підтримували тільки Сергій Лещенко та я, то цього року нас шестеро…”, – коментує депутатка.

Народна депутатка Олена Кондратюк, яка представляє також Міжфракційне об’єднання “Рівні можливості”, зауважила, що підтримувати Марш Рівності означає і виступати на підтримку прав жінок та гендерну рівність.

“Готовність держави на такі відкриті заходи – ознака змін. Ідеться, у першу чергу, про парад рівності. Як країна поважає права людини, приймає цінності загальнолюдські? Ми обрали європейський шлях. І дуже добре, що є політики, які не бояться брати участь й підтримувати такі заходи”, – каже народний депутат Сергій Лещенко. Також він нагадав про законодавчі ініціативи, зокрема, в рамках Україна-ЄС запровадити Інститут цивільного партнерства (реєстроване партнерство)“.

 На KyivPride завітали й опоненти. Вони тримали плакати з написами “Ми проти гей пропаганди”. Опоненти теж підготувалися, й, опираючись на права людини, запитували щодо обмеження прав на вільне пересування громадян, релігійні права. Поліцейські, надавши змогу їм поговорити з журналістами, відтіснили від решти учасників, щоб уникнути провокацій.

Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини Богдан Крикливенко зауважив, що, на Марші Рівності, окрім підтримки ідеї “Права людини понад усе”, водночас здійснює незалежний моніторинг дотримання прав людини щодо й опонентів KyivPride.
 
“Поліція працює фахово. І тих, хто спробував якось перешкодити, були права дотримані – до них ставилися професійно”, – зауважив Крикливенко. Згодом він повідомив, що всіх затриманих – близько 50 осіб – станом на 11:50 вже відпустили з Дніпровського і з Деснянського райуправлінь.
 
 
З минулого року організатори й поліцейські врахували помилки, коли не подбали про заходи безпеки після завершення Маршу, тож цього разу “розсіювали” учасників по всьому Києві.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: