Коли приходити, що взяти та як поводитись: інструкція з безпеки для учасників Маршу рівності

Дата: 12 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Із 8 червня в столиці проходить тиждень КиївПрайду – 2018. Протягом тижня відбуваються різноманітні культурні та просвітницькі заходи, присвячені життю та проблемам спільноти ЛГБТ+. Завершиться прайд-тиждень 17 червня традиційним Маршем рівності.

Організатори заходу пропонують майбутнім учасникам Маршу ознайомитися з інструкцією з безпеки та організаційними моментами проведення акції.

ПРИЙТИ ВЧАСНО

“Вкрай важливо не запізнюватися! Якщо ви бачите, що не встигаєте, – краще не йдіть, адже після оголошеного часу початку вас не пропустять через поліцейський кордон. Приходьте на Марш заздалегідь, щоб уникнути черг при проходженні через кордон”, – наголошують організатори.

Про точний час і маршрут Маршу організатори обіцяють повідомити зареєстрованим учасникам поштою. Але попередньо відомо, що Марш розпочнеться 17 червня о 9:00 біля Національної опери України.

На заході працюватимуть волонтери безпеки. Їх можна буде впізнати за яскравими жовтими жилетками. До них можна завертатися за будь-якою допомогою чи інформацією та повідомляти їм про будь-які нестандартні чи небезпечні ситуації. Водночас потрібно беззаперечно дотримуватися їхніх вказівок. Волонтери можуть для безпеки попросити показати вміст вашого рюкзака.

ЩО ВЗЯТИ З СОБОЮ?

 Організатори радять взяти наступні речі обов’язково:

 • 3-4 жетони на метро або проїзний, навіть якщо не збираєтеся ними користуватися;
 • просту аптечку – бинт, серветки, антисептик тощо;
 • повністю заряджений мобільний телефон із грошима на рахунку;
 • снеки – енергетичний батончик, яблуко, трохи горіхів чи сухофруктів, шоколадні цукерки;
 • невеликий рюкзак, щоб руки були вільними;
 • оригінал чи копію документа, що посвідчує вашу особу (оригінал краще в кишені, на випадок якщо рюкзак доведеться кинути);
 • 1-2 маленькі пластикові пляшки з негазованою водою (краще втамовує спрагу, можна використовувати для вмивання, але не вмивайтесь, якщо до вас застосували газовий балончик);
 • гроші готівкою – для таксі, поповнення телефону тощо;
 • якщо приймаєте будь-які ліки, треба взяти достатній запас препаратів на кілька прийомів;
 • карту міста (краще в електронному вигляді), навіть якщо це ваше рідне місто, та розклад руху транспорту;
 • футболку, кепку чи іншу деталь одягу, щоб перевдягнутися після закінчення заходу (аби вас було важче впізнати і зробити відходи більш безпечними).

Організатори рекомендують взяти за бажанням:

 • блокнот і ручку;
 • годинник з точним часом (якщо не буде можливості скористатися телефоном);
 • сонцезахисний крем на водній основі (такий не затримує газ, треба нанести заздалегідь).

“Все, що береш із собою, повинно бути маленьким і за можливості легким, щоб рюкзак потім не сковував рухів!” – підкреслюють організатори. 

ТЕЛЕФОНИ ТА КОНТАКТИ НА ЧАС МАРШУ

Телефон юридичної приймальні УГСПЛ на час Маршу:

(044) 383 95 19, (094) 928 65 19 – юрист УГСПЛ.

Запишіть номери таксі: 579, 220, 309, 838, 229, 764 тощо.

Також у нагоді можуть стати мобільні додатки, наприклад Uklon, Uber та інші.

Номери близьких, яким потрібно зателефонувати в складній ситуації.

Запам’ятайте чи запишіть номери в блокнот на випадок, якщо не зможете скористатися власним мобільним.

Розкажіть людині, що не йде на Марш і якій ви довіряєте, про те, куди ви йдете, і попросіть його/її перевірити, чи все гаразд після. Ця людина має знати, що робити, якщо з вами немає зв’язку.

ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ

Взуття – зручне, для бігу, яке закриває ноги (без підборів, сандалій, важких черевиків, шльопанців).

Одяг має бути такий, що максимально закриває тіло (захистить від сльозогінного газу чи під час падіння). Уникайте синтетики. Краще обрати комфортний і непримітний одяг.

До чи після Маршу не вдягайте речі з написами, слоганами, символами, за якими можна буде ідентифікувати причетність до Маршу.

Прапори та плакати можна діставати і розгортати, лише коли ви знаходитесь в колоні Маршу. Потрібно взяти головний убір.

Уникайте великих сережок, нашийних прикрас, шарфів і краваток – будь чого, за що легко можна ухопити.

Люди в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння не будуть допущені на Марш, це вважатиметься провокацією. Не вживайте напередодні, це критично збільшує для вас ризики на Марші.

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА МАРШІ

Спілкуватися з опонентами, реагувати на них словами чи жестами, провокувати їх. Взагалі не звертайте на них уваги.

Покидати своє місце в колоні.

Робити пости в соцмережах (до, під час та після Маршу), вказуючи місце знаходження, – краще вимкнути геолокацію перед заходом.

Спілкуватися з поліцією, якщо до вас не зверталися (крім випадків, коли треба покликати на допомогу).

Вживати алкоголь і палити під час Маршу.

Приносити з собою зброю, скло, гострі, колючі, ріжучі (приміром, ножі будь-якого розміру), вибухонебезпечні та інші заборонені предмети.

Сперечатися з поліцією, організаторами, волонтерами та іншими учасниками.

Закликати учасників діяти всупереч вказівкам організаторів.

Брати до рук будь-які предмети, що “прилетіли” з боку опонентів чи кидати щось у відповідь.

ЩО СЛІД РОБИТИ НА МАРШІ

Точно виконувати вказівки волонтерів і організаторів.

Дотримуватись дистанції між рядами і не розтягуватись. У випадку небезпеки ви із сусідами по колоні маєте взяти один одного під руки і зчепити руки на грудях – так нападникам не вдасться вирвати когось із колони.

Якщо у вас намагаються вирвати прапор/плакат – не опирайтеся, краще віддайте його.

Не забувайте дивитися навкруги і слідкувати, що відбувається всередині колони.

Що б не відбувалося – не панікуйте. Паніка небезпечніша за будь-яку іншу загрозу. Зверніться по допомогу до волонтерів.

Приходьте з позитивним настроєм і налаштовуйся на прайд-атмосферу. Але важливо пам’ятати: ми збираємося з певною правозахисною метою.

З повагою ставтеся до співробітників поліції, преси та інших учасників Маршу.

Якщо несете транспарант або плакат, пам’ятайте, що, найімовірніше, вас будуть фотографувати і звертати на вас увагу. Якщо ви цього не хочете або фізично втомилися їх нести, передайте їх іншим.

Якщо до вас звертається співробітник поліції, ведіть себе чемно. Вони зобов’язані представитися – запам’ятайте, а краще запишіть прізвище та звання. Якщо представники поліції просять – назвіть себе, пред’явіть документи.

Намагайся допомагати іншим учасникам.

ПІСЛЯ МАРШУ

Організатори нагадують, що завершення Маршу і відхід є найбільш критичним моментом. Адже саме на відходах найчастіше відбуваються напади.

Залишаючи місце Маршу, виконуйте всі вказівки організаторів, волонтерів та співробітників поліції.

Не йдіть по одному. Залишайте місце Маршу тільки групами (до 10 чоловік), візьміть у “пару” представника протилежної статі.

Зверніть увагу, чи не йде хтось за вами.

Якщо ви помітили стеження – не біжіть. Зайдіть у публічне місце – кафе, банк або магазин – і попросіть викликати поліцію або викличте її самі (102 – поліція, 103 – швидка, 112 – номер екстреного виклику з мобільного). Якщо переслідувачі далеко і не зможуть піти за вами, можна сісти в громадський транспорт.

Уникайте порожніх дворів, переходів, вузьких вуличок.

Якщо їдете на метро, поміняйте кілька ліній, напрямків і поїздів. Не стійте біля краю платформи. Якщо виходите разом з більшістю (з метро чи з автобусу), не затримуйтесь біля виходу з метро / на зупинці. Намагайтеся змінити локацію якомога швидше.

Не ходіть центром міста або біля місця проведення заходу після Маршу – багато радикальних груп захочуть вийти на “сафарі” не під час акції, а після неї, і шукатимуть учасників за фото і відео. Проведіть решту дня вдома або в іншому безпечному місці!

Якщо на вас намагаються напасти, не вв’язуйтеся в конфлікт. Не давайте збити себе з ніг. Не дозволяйте ізолювати себе чи інших учасників. Кличте на допомогу, просіть нападників зупинитись.

СПІЛКУВАННЯ ЗІ ЗМІ

Ознайомтеся з офіційною метою заходу: Марш рівності – мирна хода на підтримку ідей особистої і суспільної безпеки, прав людини та недискримінації. Це публічна правозахисна акція з вимогами забезпечити рівні права і можливості для ЛГБТ-спільноти. Гасло Маршу – “КРАЇНА ВІЛЬНИХ – БУДЬ СОБОЮ!”. Якщо ви не впевнені у своїх силах чи не маєте бажання, ввічливо відмовте журналістам.

Говоріть лише від свого імені: чому ви прийшли на Марш, що ви хочете донести до суспільства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter