Черкаський суддя просить гарантій для суддів, що свідчать про тиск

Дата: 02 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко закликав перших осіб держави надати гарантії суддям, які будуть свідчити проти втручань керівників судів у роботу суддів. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини з-під будівлі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, куди суддя Сергій Бондаренко прийшов свідчити у справі про переслідування євромайданівців. 

“Я хотів би попросити керівництво нашої держави публічно дати гарантії суддям, які погодяться змінювати судову систему, погодяться давати свідчення, в тому числі по Майдану. Дайте гарантії того, що з ними не буде такого, що роблять зараз зі мною. Я думаю, після цього судді почнуть давати свої покази. Якщо гарантій не буде, то проблема розслідувань майданівських справ та багатьох інших, пов’язаних із тиском на суд, ніколи не буде розкрита. Це нікому не вигідно. Чому говорять, що суд закритий, що судді не хочуть свідчити, але в кулуарах говорять про тиск на них. А ви скажіть, хто із суддів дасть покази, дивлячись на те, що зі мною роблять? От я звернувся у прокуратуру, до органів суддівського самоврядування. Який результат? Ви чули, я думаю, ким мене зробили в Апеляційному суді Черкаської області”, – каже Сергій Бондаренко. 

Нагадаємо, на засіданні районного суду в селищі Олександрівка на Кіровоградщині суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва суду в його роботу як судді. Голова суду Володимир Бабенко та керівниця апарату Олена Стрелецька заперечують своє втручання. 

На запитання кореспондента Центру інформації про права людини, чи відреагувала Генеральна прокуратура на неналежне розслідування прокуратури Черкаської області, Сергій Бондаренко повідомив про відсутність реації. 

“Я звертався до Генерального прокурора з клопотанням про об’єднання двох кримінальних проваджень. Перша справа стосувалась підпалу автомобіля, а друга – це втручання в діяльність судді. Я просив також, щоб розслідування вивели за межі Черкаської області, тому що необхідні слідчі дії, які треба проводити, неможливо за Кримінально-процесуальним кодексом провести на Черкащині. Дозвіл на проведення негласних слідчих дій дає за КПК голова апеляційного суду або визначений ним суддя. Мені з Генеральної прокуратури прийшов лист, що вони перенаправили звернення до Черкаської області. А обласна прокуратура написала мені, що в об’єднанні підстав не вбачає. А стосовно виведення за межі Черкаської області питання взагалі не розглядалось. І це ж саме суд, який розглядався скаргу, написав, що моє питання не вирішено”, – зауважує Сергій Бондаренко.

Принциповість судді Сергія Бондаренка надихнула юриста ВГО “Автомайдан” Романа Маселка на створення “Суддівської сотні”. Роман Маселко запевняє, що буде захищати усіх суддів, які будуть свідчити про злочини в суддівській системі. 

“У справах про переслідування євромайданівців бракує доказів. Немає даних із системи. Всі знають, чому так відбувалось. Запис Сергія Івановича це показав. Це людина, яка наважилась піти проти системи і почала говорити, що там відбувається. Ми справді впевнені, що в судовій системі є багато чесних, порядних і справедливих суддів, які хочуть виносити законні і справедливі рішення, але їм цього не дають цього робити. Якщо вони виступають проти системи, то людину просто знищують. Тому ми будемо підтримувати кожного суддю, який буде готовий протистояти тиску, надавати докази, звертатись із заявами. Я закликаю таких суддів об’єднуватись, спілкуватись і підтримувати один одного. Ми вже багато чого добились. Із жовтня питання Сергія Івановича не розглядалось на Раді суддів України. Сьогодні воно буде розглядатись на порядку денному… Через ініціативу “Суддівська сотня” знайшлись ще три судді, які готові свідчити. Таким чином зсередини ми цю систему зламаємо. Дамо можливість чесним і порядним суддям впливати на процеси, а не навпаки. Ці судді мають почути, що вони мають підтримку від суспільства, від державної влади, що ці справи будуть належно розслідувані. І тоді система почне очищуватись, і довіра буде явно не 1,1%, як це є зараз”, – підсумував юрист Роман Маселко.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter