Відкриття виставки та публічна розмова “Майже рівні: як забезпечити рівний доступ до політики у Черкасах?”

Дата та час події: 09 Жовтня 2018, 13:00
A+ A- Підписатися

9 жовтня о 13:00 у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького (бульвар Шевченка, 81, 2 поверх, конференц-зала) відбудеться відкриття виставки плакатів та публічна розмова на тему “Жінки. Як забезпечити рівний доступ до політики у Черкасах?”.

Захід відбудеться в межах спеціальної теми “Жінки. Рівність. Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”, який організовує ГО “Центр UA” у партнерстві з Центром гендерних досліджень і комунікації ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

У розвинених демократіях участь жінок у політичному житті невпинно зростає. Натомість в Україні існує значний дисбаланс жінок у вищих органах влади: до прикладу, серед чинного складу парламенту жінки-депутати становлять лише 12,3% (відповідно до порталу відкритих даних ВРУ). Публічне обговорення – один з багатьох необхідних кроків, що має актуалізувати проблему та сприяти подоланню упереджень в українському суспільстві.

Учасники дискусії:

  • Людмила Бордунос, заступниця міського голови;
  • Інна Лубко, доцентка кафедри історії та теорії держави і права Черкаського національного університету;
  • Олена Баніна, продюсерка “Суспільного ТБ – Черкаси”;
  • Тетяна Кавальчук, громадська діячка, ГО “Молода Черкащина”;
  • Марина Гур’янова, регіональна координаторка інституту “Республіка”;
  • Олександра Кузіва, громадська діячка, Рух “Чесно” (ГО “Центр UA”);
  • Марія Севериненко, координаторка ГО “Позитивні жінки” в Черкаській області;
  • В’ячеслав Скічко, голова обласної організації “Самопомочі”, волонтер, координатор ГО “Наш батальйон”.

Модерація: Наталя Соколенко, журналістка Громадського радіо.

Питання до обговорення:

  • Чи існує дискримінація жінок в українській політиці на місцевому та національному рівнях?
  • У який спосіб можна подолати дискримінацію жінок в українській політиці?
  • Що отримає суспільство в результаті збільшення представництва жінок у політиці?

До дискусії запрошуються викладачі і студенти, громадські активісти, журналісти, представники політичних партій та виконавчої влади.

Також під час дискусії відбудеться відкриття виставки кращих робіт на спеціальну тему “Жінки. Рівність.Політика” 5-го Міжнародного конкурсу “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”.

Контакти: cenzuri.stop@gmail.com, 050 494 58 30.

Довідково: ідея конкурсу виникла серед журналістів руху “Стоп цензурі!” 2010 року, а завдяки активістам громадської організації “Центр UA” він перетворився на самостійний проект, що у 2018 році проводиться вп’яте. Конкурс є міждисциплінарним проектом, який відрізняє демократичний формат – взяти участь може кожен охочий незважаючи на освіту, громадянство чи вік.

У 5-му Міжнародному конкурсі “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни” взяли участь українські та іноземні громадяни з 19 країн, зокрема з Польщі, Італії, Мексики, Ірану, Еквадору, Китаю та ін. На конкурс надійшло 610 робіт різного формату. За його перебігом спостерігали інтернет-користувачі з 93 країн.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter