У Львові презентують другу хвилю опитування про те, як українці розуміють права людини

Дата та час події: 05 Грудня 2018, 16:06
A+ A- Підписатися

В системі цінностей жителів Заходу України на першому місці – свобода. У Львові презентують другу хвилю масштабного соціологічного опитування про те, як українці розуміють права людини, та розкажуть, що змінилось за останні два роки.

У середу, 5 грудня о 10:00 у приміщенні Прес-клубу (проспект Т. Шевченка, 11) відбудеться прес-конференція, на якій представлять результати загальнонаціонального соціологічного опитування “Що українці знають та думають про права людини”. Захід організовано Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Під час прес-конференції йтиметься про те, які цінності і права є найважливішими для українців, зокрема для жителів Західної України, чи вони захищають свої права і яким чином та як змінилося ставлення громадян до ситуації із дотриманням прав людини за два останні роки. Крім того, спікери обговорять вплив збройного конфлікту на сприйняття прав людини.

Дослідження показало, що хоча жителі Заходу України високо цінують особисті права, передусім свободу, лише кожен третій (36%) з опитаних заради збереження своїх прав готовий потерпати матеріально. На Донбасі таких – 74% (опитування проводилося на підконтрольних Україні частинах Луганської і Донецької областей). Про причини такого дисонансу також йтиметься під час презентації дослідження.

 Учасники заходу:

  • Сергій Шаповалов, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
  • Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини;
  • Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні.

Львів – п’яте місто у регіональному прес-турі “Що українці знають та думають про права людини”. Подібні заходи вже відбулись у Краматорську, Одесі, Харкові та Дніпрі, а заключна презентація відбудеться у Києві 10 грудня, з нагоди Міжнародного дня прав людини.

Метою проекту є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до більш активного захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців.

Довідка

Дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та “Юкрейніан соціолоджі сервіс” на замовлення ПРООН в Україні та у співпраці з Центром інформації про права людини. Участь в опитуванні взяли 1 998 респондентів по всій Україні.

Контактна особа:

Руслан Коломєйцев

Тел. 095 131 56 31

Ел. адреса: kolomeitsev.rusel@gmail.co

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: