У Києві відкриють перший в Східній Європі пункт безкоштовного та конфіденційного тестування на ВІЛ мережі

Дата та час події: 29 Листопада 2016, 15:42
A+ A- Підписатися

Шановні журналісти,

запрошуємо вас на  відкриття першого в Східній Європі пункту безкоштовного та конфіденційного тестування на ВІЛ мережі

“AHF Checkpoint.kiev

(в рамках Європейського тижня тестування на ВІЛ) 

Відкриття відбудеться 29 листопада о 10.00 за адресою м. Київ, вул. Шулявська 5, оф. 10 (AHF Checkpoint.kiev). Реєстрація ЗМІ о 9.30. 

В рамках відкриття на журналістів чекає:

·         прес-брифінг;

·         презентація пункту тестування “AHF Checkpoint.kiev“;

·         публічне тестування відомих осіб: послів, представників міжнародних організацій, журналістів;

·         презентація мобільного підрозділу пункту тестування – “AHF Checkpoint.kiev“. 

Учасники прес-брифінгу:

·       Аня Жакович, заступник керівника Європейського бюро AHF;

·       Представник МОЗ України та/або Наталія Нізова, Генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України;

·       Микола  Поворозник, заступник голови Київської міської державної адміністрації;

·       Яцек Тишко, директор ЮНЕЙДС в Україні. 

“AHF Checkpoint.kiev” організовано Представництвом Фундації АнтиСНІД-США в Україні – AIDS Healthcare Foundation (AHF) для розширення доступу до тестування на ВІЛ усіх, з особливою увагою до потреб представників ключових груп. Тестування на ВІЛ проводиться з використанням швидких тестів (результат за 15 хвилин), безкоштовно, конфіденційно та в дружній атмосфері силами кваліфікованих консультантів за процедурами, затвердженими МОЗ України.

Відкриття реалізується в рамках підписаного мером м. Києва Віталієм Кличком Паризької декларації щодо прискорення дій в подоланні епідемії СНІДу у великих містах для досягнення стратегічних цільових показників ініціативи UNAIDS Fast Track 90 90 90.

Інформаційна підтримка роботи AHF Checkpoint.kiev здійснюється за допомогою сайту freeHIVtest.org.ua, де будь-хто може дізнатися про розташування найближчого пункту тестування на ВІЛ у 12 регіонах країни, де запроваджено таку модель. 

Додаткова  інформація  та акредитація для ЗМІ:

Наталя Красненкова 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua

Анастасія Бондарчук,  097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Довідка:

В основу роботи AHF Checkpoint.kiev  покладена особлива модель надання послуг. В рамках реалізації цієї моделі підтримуються практики короткого передтестового групового або індивідуального інформування з наданням клієнтові базової інформації щодо ВІЛ та процедури тестування. Тестування забезпечується виключно на безоплатній основі швидкими тестами з подальшим активним зв’язком з лікуванням для ВІЛ-позитивних клієнтів. 

Розклад роботи Пункту дозволяє отримати послуги з консультування та тестування на ВІЛ кожного робочого дня з 09:00 до 19:30 та у суботу з 11:00 до 19:00, що є безумовно зручним для клієнтів.

Окрім консультування та тестування, клієнти мають змогу безкоштовно отримати презервативи та отримати відповіді на всі питання стосовно безпечного сексуального життя. 

Сесія індивідуального післятестового консультування містить вичерпну інформацію щодо подальших кроків, які має здійснити ВІЛ-позитивний клієнт для отримання необхідної медичної допомоги.  

ВІЛ-негативним клієнтам надаються консультації щодо безпечних сексуальних практик та інших засобів профілактики, які дозволять зберегти ВІЛ-негативний статус. 

Мобільний підрозділ Пункту є його невід’ємною складовою. В задачі мобільного підрозділу входить проведення виїзного тестування на ВІЛ за моделлю AHF для важкодоступних категорій клієнтів. Замовити виїзд Мобільного підрозділу для участі у вуличному тестуванні на ВІЛ можливо через електронну форму замовлення на сайті freeHIVtest.org.ua. 

Європейський тиждень тестування на ВІЛ є ініціативою, яка була започаткована в Європі в 2013 році, щоб допомогти якомога більшій кількості людей дізнатися про свій ВІЛ-статус та пропагувати регулярне тестування на ВІЛ. 

Ініціатива проведення Європейського тижня тестування на ВІЛ надає реальну можливість партнерам по всій Європі об’єднатися для проведення заходів, спрямованих на поширення інформації щодо ВІЛ та пропагування регулярного тестування на ВІЛ, з особливою увагою до потреб представників ключових категорій. 

Офіційна тривалість Європейського тижня тестування на ВІЛ – з 18.11 до 25.11.2016. В Україні заходи триватимуть до 12 грудня 2016 року. 

Статистика з тестування на ВІЛ за даними 2015 року ДУ Український Центр Громадського здоров’я МОЗ України: всього було проведено 2 344 741 тестувань на ВІЛ та виявлено 23 193 позитивних результати. Найбільший рівень інфікованості серед партнерів ВІЛ-позитивних осіб (14,6%) та осіб, які перебувають у виправних установах (5,6%). Серед людей, які вживають наркотичні речовини ін’єкційним шляхом (ЛВІН), рівень інфікованості склав 1,7%, серед чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) – 1%. 

Фундацію AHF – AIDS Healthcare Foundation було створено у 1987 в місті Лос-Анджелесі, як невелике громадське об’єднання, члени якого намагалися полегшити страждання людей, що були приречені на смерть від СНІДу.  Натепер, в рамках реалізації комплексних  медичних  програм,  AHF надає догляд, лікування та послуги майже для 600 000  пацієнтів, що живуть з ВІЛ  у 36  країнах Африки, Азії, Європи, Латинської і Північної Америки. 

Тестування і лікування – це базові компоненти стратегії AHF у боротьбі з епідемією СНІДу в світовому масштабі. У 2015 році послугами з тестування на ВІЛ в рамках глобальної програми тестування AHF скористалися 3 826 649 осіб, було виявлено 113 947 позитивних результати. Більша частина тих, хто отримав позитивний результат тесту, вже зв’язана з лікуванням. Це означає, що у 30-денний термін клієнт звертається до медичної установи, де йому призначають лікування ВІЛ інфекції. 

У 2015 році в Україні було проведено 66 535 швидких тестів, з яких 3 413 були позитивними (5,1%). На кінець 2016 р. планується надати послуги з тестування на ВІЛ не менш, ніж 75 000 людей. За вісім місяців 2016 року послугу безкоштовного конфіденційного тестування на ВІЛ отримало 42 820 осіб, з них у 2 582 була виявлена ВІЛ-інфекція.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: