Ситуація в Лощинівці: як в Україні гарантувати безпеку громадам?

Дата та час події: 05 Вересня 2016, 14:23
A+ A- Підписатися

У понеділок, 5 вересня, о 10:00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція на тему: “Ситуація в Лощинівці: як в Україні гарантувати безпеку громадам?”.

На заході йтиметься про те, чи є Україна безпечною для представників національних меншин, що повинна зробити держава для забезпечення інтеграції та включення ромів в українське суспільство і як має діяти держава, щоб гарантувати безпечне співжиття в багатонаціональному українському суспільстві.

Нагадаємо, що 27 серпня 2016 в селі Лощинівка відбулися погроми будинків ромських родин і примусове виселення ромів з території села. Погромам передувала трагедія  – вбивство дитини і затримання підозрюваного, місцевого жителя.

Орган місцевого самоврядування на сільському “віче” ухвалив рішення про виселення ромів з села Лощинівка. Місцева влада і правоохоронні органи, у свою чергу, продемонстрували бездіяльність у питаннях превенції та реагування на ситуацію, що сталася.

На сьогодні єдиним державним органом, який дав публічну оцінку подіям, які відбулися, є Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ця трагедія викриває низку системних проблем в забезпеченні державою дотримання прав людини, недискримінації і безпеки в громадах. 

Учасники прес-конференції:

Аксана Філіпішина, представниця Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності.

Володимир Кондур, голова Коаліції ромських організацій “Стратегія 2020”.

Михайло Тарахкало, директор Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Костянтин Тарасенко, представник офісу Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”.

Захід організовано за ініціативи Коаліції ромських організацій “Стратегія 2020” у співпраці з Міжнародним фондом “Відродження” за інформаційної підтримки Центру інформації про права людини.

Контактна особа:

Радослава Чекмишева,

PR-координатор Міжнародного фонду “Відродження”

chekmysheva@irf.ua

+380509082406

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: