Презентація законопроекту, який гармонізує Кримінальний кодекс України з Римським статутом Міжнародного кримінального суду

Дата та час події: 13 Липня 2016, 15:00
A+ A- Підписатися

Центр Громадянських Свобод ініціював підготовку законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення його гармонізації з положеннями Римського статуту Міжнародного кримінального суду». Текст законопроекту був розроблений робочою групою у рамках платформи «Правозахисний Порядок Денний» під головуванням доцента кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кандидата юридичних наук Костянтина Задої.

Законопроект буде презентований на міжнародному круглому столі, який відбудеться 13 липня у комітетах Верховної Ради України за участі парламентарів, представників органів національного розслідування, українських та міжнародних експертів і правозахисників.

На заході обговорюватимуться правові перешкоди в чинному законодавстві України, які не дозволяють притягнути до відповідальності осіб за скоєння міжнародних злочинів, та шляхи їх усунення.

Нагадаємо, що українське національне законодавство досі не відповідає на ключові виклики, пов’язані з “гібридною” збройною агресією Росії проти України, яка триває вже більше двох років. Так само як досі немає правової визначеності щодо оцінки подій на Донбасі. Зокрема, чинний Кримінальний Кодекс України не передбачає відповідальність за злочини проти людяності, а його положення щодо агресії, воєнних злочинів та геноциду не в повній мірі відповідають вимогам сучасного міжнародного кримінального права, зокрема, Римському статуту. Ці недоліки чинного кримінального закону суттєво ускладнюють проведення ефективного розслідування злочинів проти учасників Євромайдану, а також подій у Криму та на Донбасі у ході російської агресії 2014-2016 років. Розроблений “Правозахисним Порядком Денним” законопроект покликаний ці недоліки усунути.

Захід відбудеться 13 липня 2016 року з 15:00 до 18:00 у приміщенні Верховної  Ради України (вул. Грушевського 18/2, кімната 11)

До уваги АКРЕДИТОВАНИХ у Верховній Раді журналістів: будь ласка, підтвердіть свою присутність на заході за телефоном +380507058672 (Марія).

До уваги НЕАКРЕДИТОВАНИХ у Верховній Раді журналістів: для присутності на заході вам необхідно зголоситися на пошту ccl.org.ua@gmail.com не пізніше 11.00 вівторка, 12 липня, вказавши своє прізвище, ім’я, назву видання, додати скан-копію журналістського посвідчення та перелік найменувань обладнання, яке ви маєте намір приносити з собою, прізвище та ім’я оператора.

З питань акредитації та за додатковою інформацією прохання звертатись до Марії Іваник: +380507058672, ccl.org.ua@gmail.com

Захід організовано Центром Громадянських Свобод спільно з  неформальною коаліцією правозахисних організацій «Правозахисний порядок денний», міжнародною групою «Global Rights Compliance», міжнародними організаціями «Парламентарії за Глобальні Дії» (Parliamentarians for Global Action), «Міжнародне Партнерство за Права Людини» (International Partnership for Human Rights), «Коаліція за Міжнародний кримінальний суд» ( The Coalition for the International Criminal Court), «Міжнародною Федерацією за Права Людини» (International Federation for Human Rights)  та Міжнародним фондом “Відродження” та за сприяння заступника Голови Верховної Ради України Оксани Сироїд та Міністерства юстиції України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: