Презентація дослідження “Система реєстрації місця проживання в Україні: виклики для суспільства та наслідки для держави”

Дата та час події: 23 Лютого 2017, 17:00
A+ A- Підписатися

Презентація дослідження: “Система реєстрації місця проживання в Україні: виклики для суспільства та наслідки для держави”

Дата, час: 23 лютого, 15:00-17:00

Місце: м. Київ, готель “Хрещатик”, зал “Андріївський” (вул. Хрещатик, 14)

Чинна система реєстрації місця проживання в Україні – це проблема, що заважає безперешкодній реалізації прав мільйонам мешканців України. За підрахунками різних організацій в Україні не реєструють фактичне місце проживання від 15 до 30% громадян. Така ситуація є проблематичною для населення, яке не може ефективно та повноцінно скористатися адміністративними та соціальними послугами (відвідування місцевих лікарень, голосування на місцевих виборах, отримання певних документів). Водночас не менш проблематичними є наслідки для держави –  не є відомою точна кількість мешканців по кожній громаді у містах, а відтак не можливо визначити точну кількість користувачів соціальних та адміністративних послуг.

Незважаючи на те, що вже 13 років в Україні діє Закон “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання”, що був покликаний змінити взаємодію між державою та людиною, реалізація прав громадян все одно залежить від наявності штампу (“прописки”) з адресою в паспорті.

Замінити на “Упродовж липня – жовтня 2016 року аналітичний центр CEDOS провів якісне соціологічне дослідження, присвячене темі реєстрації місця проживання, що мало на меті з’ясувати причини системних та масових порушень прав людини та наслідки не реєстрації фактичного місця проживання як для людини так і для держави.  та надання комплексних рекомендацій міністерствам, що безпосередньо займаються процедурою. Після чого CEDOS розробив документ з рекомендаціями про подальші кроки до змін.

Перша презентація проміжних результатів дослідження відбулася в листопаді 2016 року. Після цього аналітики мали змогу зустрітися з представниками місцевих громад під час туру трьома містами України (Краматорськ, Одеса, Львів) та провести консультаційні зустрічі з представниками місцевих громадських організацій, державних органів, правозахисниками та юристами.

23 лютого відбудеться презентація звіту, а також плануються виступи експертів (представників міністерств, громадських організацій), що опікуються системою реєстрації місця проживання в Україні.

Експертами та доповідачами заходу є:

  1. Державна міграційна служба України – Сергій Гунько;
  2. Центральна виборча комісія України – Олександр Стельмах;
  3. Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО – представник уточнюється;
  4. Моніторингова Місія ООН з прав людини в Україні – Ольга Грідіна
  5. Національний інститут стратегічних досліджень – Юлія Каплан;
  6. Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) – Денис Ковриженко;
  7. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців – Лідія Кузьменко;
  8. Данська рада у справа біженців – Катерина Галенко;
  9. Центр політико-правових реформ – Євген Школьний;
  10. Інститут суспільно-економічних досліджень – В’ячеслав Жук;
  11. Київська Школа Економіки – Ольга Купець (консультант Світового Банку)
  12. БФ “Право на захист” – Ксенія Карагяур;
  13. Аналітичний центр CEDOS – Анастасія Фітісова;
  14. Центр інформації про права людини – Людмила Янкіна;

Питання до обговорення під час заходу:

    • Яких обмежень зазнають права людини через складність та бюрократичність процедури?
    • Яку роль відіграє інститут реєстрації в державному управлінні?
    • Як подолати неефективність чинної системи реєстрації місця проживання?

Дослідження проводилось в межах ініціативи з розвитку аналітичних центрів, яка реалізується МФ “Відродження” у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Проект здійснено за підтримки Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО.

З питань акредитації для журналістів та реєстрації на захід – звертатися до Алли Гузій, менеджерки з комунікацій аналітичного центру CEDOS, +38 093 085 31 37, allaguziy@gmail.com.

Аналітичний центр CEDOS (раніше Центр дослідження суспільства) – незалежний, позапартійний, некомерційний аналітичний центр, який досліджує державну політику та суспільні процеси у сферах освіти, міграції та міського розвитку з метою формування прогресивних інституцій та посилення участі громадян у прийнятті рішень. www.cedos.org.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter