Прес-конференція на тему “Законопроект 2033а як мірило справедливості. 20 справ засуджених довічно за сумнівними вироками”

Дата та час події: 24 Вересня 2018, 12:00
A+ A- Підписатися

24 вересня о 12:00 у приміщенні інформаційного агентства “Главком” (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція на тему “Законопроект 2033а як мірило справедливості. 20 справ засуджених довічно за сумнівними вироками”

Учасники:

Олег Левицький – адвокат, керівник громадської приймальні УГСПЛ;

Андрій Діденко – координатор програм Харківської правозахисної групи.

Також запрошені представник Омбудсмена, народні депутати – автори законопроекту №2033а.

“Усі ми стаємо мовчазними співучасниками, якщо дозволяємо несправедливе ставлення до будь-кого. У той час, коли народні обранці цілком справедливо обурюються з незаконного засудження українців у Росії, вони, демонструючи подвійні стандарти, толерують упередженість, порушення прав людини та несправедливість в Україні, зволікаючи із запровадженням механізму виправлення судових помилок, чим прирікають невинно засуджених на повільну смерть у несправедливому ув’язненні.

Унаслідок недолугої реформи у 2010 році Верховний Суд України був позбавлений повноважень переглядати кримінальні справи в порядку виключного провадження. Дев’ятий рік українські можновладці не спромоглися створити національний інструмент перегляду кримінальних справ у разі брутальних порушень матеріального та процесуального права під час досудового слідства”, – йдеться в повідомленні організаторів.

У межах лобіювання законопроекту № 2033а експерти ХПГ дослідили 8 справ засуджених довічно за радянським КПК в редакції 1960 року судовими рішеннями, що викликають розумний сумнів щодо своєї справедливості. Фотовиставка з описом історій перебувала в стінах парламенту для того, щоб народні обранці мали змогу подивитися в очі засуджених без вини довічно. Для того щоб продемонструвати глибину проблеми, триває дослідження 20 справ засуджених довічно за сумнівними судовими рішеннями.

За додатковою інформацією звертатися до Андрія Діденка: 093 985 25 74,  svoboda.andrey@gmail.com 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: