Прес-конференція на тему “Люди-невидимки: чому сотні сімей з радянських часів живуть в Україні без громадянства та без документів”

Дата та час події: 28 Грудня 2015, 10:58
A+ A- Підписатися

У понеділок, 28 грудня, об 11.00 в інформаційному агентстві “Укрінформ” (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться прес-конференція на тему “Люди-невидимки: чому сотні сімей з радянських часів живуть в Україні без громадянства та без документів”.

Сотні людей в Україні цілими сім’ями більше 20 років декількома поколіннями живуть без належних документів та оформленого громадянства. Вони мають паспорти колишнього Радянського Союзу, документи невизнаних держав, таких як Придністровська Молдавська республіка, або й узагалі не мають жодних документів. Відсутні в офіційних статистиках, вони залишаються абсолютно невидимими для держави, позбавленими всіх прав та перебувають на межі виживання.

Для того, щоб легалізувати таких людей, в Україні зараз немає ефективних інструментів, але держава повинна їх відшукати. Про специфіку та масштаби проблеми, конкретні історії осіб без громадянства, позитивний досвід інших пострадянських держав, а також можливі шляхи вирішення проблеми в Україні йтиметься на прес-конференції.

Також буде презентовано моніторинговий звіт “Юридичні привиди: проблеми безгромадянства в Україні, спричинені розпадом Радянського Союзу”, відеоролик з документальними свідченнями осіб без громадянства та фотовиставку.

Учасники прес-конференції:

Анатолій Бойко, Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”;

Тимофій Плешка, який має лише паспорт колишнього СРСР, недійсний в Україні. Був мобілізований та брав участь в АТО з позивним “Легіонер”.

Модераторка: Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини.

***

Акредитація ЗМІ та додаткова інформація за телефоном: (098)570-99-54, dk@humanrights.org.ua

Організатори прес-конференції: Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” та Центр інформації про права людини.


Захід відбувається в рамках проекту зі скорочення безгромадянства, спричиненого розпадом Радянського Союзу, який реалізовується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України” та Всеукраїнським громадським партнерством “Ініціатива з подолання безгромадянства в Україні”, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: