Прес-конференція на тему: «Розстріл мирної демонстрації в Жанаозені та його наслідки: Україна – не Казахстан?».

Дата та час події: 04 Серпня 2021, 17:42
A+ A- Підписатися

У п’ятницю, 18 травня, об 11:30 в прес-центрі інформаційного агентства УНІАН (вул.Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція представників Спостережної місії за дотриманням прав людини в Республіці Казахстан на тему: «Розстріл мирної демонстрації в Жанаозені та його наслідки: Україна – не Казахстан?». 

Під час прес-конференції буде оприлюднено звіт Спостережної місії щодо подій 16 грудня 2011 року у Казахстані та їх наслідків, зокрема, пов’язаних із цим судових процесів, оцінка ситуації зі свободою слова та свободою мирних зібрань у Республіці Казахстан. Також йтиметься про можливі паралелі між Україною і Казахстаном та загрозливі тенденції для дотримання основних прав і свобод в Україні.

У прес-конференції візьмуть участь: керівник Спостережної місії за дотриманням прав людини в Республіці Казахстан Назарій Боярський, голова Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук та керівник Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Організатори: ГО «Центр Громадянських Свобод» за підтримки фонду «Відкритий діалог» (Люблін, Республіка Польща) та Центру інформації про права людини.

Додаткова інформація за телефоном +38-(097)-9258881 (Назарій Боярський), email: n.boyarskiy@gmail.com

Акредитація на місці проведення за редакційними посвідченнями.

Додаткова інформація:

16 грудня 2011 року в м. Жанаозен (Казахстан) правоохоронними органами була розігнана мирна демонстрація нафтовиків. В результаті застосування сили за офіційними даними загинуло 16 осіб, близько 70 поранено. Наразі тривають судові процеси щодо даних подій. Зокрема, в Актау йде судовий процес по кримінальній справі щодо масових заворушень в м.Жанаозен. На лаві підсудних – 37 осіб. 21 травня очікується рішення судді по цій справі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: