Курс Вʼячеслава Ліхачова “Права національних меншин: міжнародні стандарти та українська специфіка”

Дата та час події: 14 Вересня 2023 – 05 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

14 вересня в Київській школі прав людини – освітній платформі Центру громадянських свобод – стартує авторський курс історика та політолога Вʼячеслава Ліхачова під назвою: “Права національних меншин: міжнародні стандарти та українська специфіка”.

Питання дотримання прав національних меншин в Україні в останній рік набуло особливої важливості в контексті рекомендацій Європейської комісії, виконання яких має відкрити шлях до початку процедури перемовин щодо надання нашій країні офіційного статусу країни-кандидата до Європейського Союзу. Але чи відкриє? Наразі права національних меншин є чи не найпроблемнішим пунктом із семи рекомендацій Єврокомісії. Невже в Україні все так погано в цій царині?

Під час курсу учасники та учасниці спробують розібратися, чому це питання стало настільки проблематичним, яким є стан законодавчої бази в цій сфері в Україні сьогодні, які міжнародні зобов’язання взяла на себе Україна і чого очікують від неї європейські партнери.

Курс складатиметься з чотирьох лекцій, які відбуватимуться щочетверга о 16:00. Перша лекція відбудеться 14 вересня.

  • Лекція №1. Чому національні меншини є важливими?
  • Лекція №2. Національні меншини, етнічні спільноти та корінні народи: розуміємося на поняттях.
  • Лекція №3. Українські реалії та міжнародні зобов’язання України.
  • Лекція №4. Що далі? Варіанти вирішення завдання, що стоїть перед нашою країною.

Вʼячеслав Ліхачов – історик, громадський діяч, політолог, член експертної ради Центру громадянських свобод. Автор більш ніж шістдесяти наукових праць та книг. Займається вивченням етнополітичної конфліктології, ксенофобії на пострадянському просторі, ідеології та діяльності праворадикальних рухів Росії та України, політичного екстремізму, теорії нації та націоналізму, історії антисемітизму, історії відродження єврейських громад на пострадянському просторі, міжконфесійних відносин.

Умови участі:

  • Зареєструватися на курс можливо до 07.09.2023 або до завершення набору учасників. Кількість учасників курсу обмежена: 80 осіб. Для реєстрації слід заповнити гугл-форму.
  • Лекції відбуватимуться онлайн, без трансляції в соцмережі та без запису.
  • Після проходження курсу учасники, які відвідають не менш ніж три лекції з чотирьох, отримають сертифікат. Участь фіксуватиметься автоматично через реєстрацію на платформі Zoom.
  • Вручення сертифікатів відбудеться в офлайн-режимі в Києві під час закритого вечірнього заходу.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter