Безкарність за порушення прав людини в Криму: останні два роки і шлях попереду

Дата та час події: 15 Березня 2016, 08:30
A+ A- Підписатися

Вівторок, 15 березня 2016 року

15:30  – 17:00

Захід відбудеться за адресою:

Вашингтон

Freedom House

1850 M Street NW

Suite 1100

Захід передбачає легкий фуршет

Впродовж двох років після анексії Криму Росією, ключові демократичні інститути потерпають від суворих заходів, які торкаються майже всіх аспектів кримського суспільства, включаючи засоби масової інформації, громадські організації, приватний бізнес та релігійні групи. Відповідальність за ці порушення майже повністю відсутня.

Запрошуємо приєднатися до обговорення з правозахисниками, які документують теперішню жахливу ситуацію щодо прав людини в Криму. Учасники обговорення поділяться своїм досвідом моніторингу та документування ситуації на місцях і надання підтримки жертвам порушень прав людини.

Учасники заходу також обговорять міри, які Сполучені Штати та інші країни, багатосторонні організації, міжнародні організації та громадянське суспільство можуть вжити задля притягнення порушників прав людини до відповідальності та усунення наслідків для міжнародної стабільності, прав людини і безпеки в регіоні в цілому.

Зареєструватися 

Зі вступним словом до заходу приєднаються:

Марк Лагон, голова організації Freedom House

Роберт Бершинські, голова Департаменту з питань демократії, праці та прав людини Держдепартаменту США 

Учасники обговорення:

Алім Алієв, співзасновник ГО “Крим SOS”

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини

Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда”

Відомості про учасників:

Алім Алієв – співзасновник громадської організації “Крим SOS”, яка розпочала свою діяльність як фейсбук-група у розпал окупації Криму в лютому 2014 року. На даний момент, діяльність Крим SOS зосереджена на реалізації і захисті прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалих від конфлікту в Україні шляхом соціальної та гуманітарної підтримки, юридичної підтримки, а також моніторингу та документації ситуації щодо прав людини в Криму. Пан Алієв є також політологом і фахівцем із засобів інформації, і широко висвітлював і продовжує висвітлювати події щодо окупації Криму, кримської культури і соціальних питань, ВПО. Пан Алієв допоміг заснувати кримський центр у Львові – організації, спрямованої на підтримку і розвиток кримськотатарської культури.

Тетяна Печончик – голова правління Центру інформації про права людини (ЦІПЛ) – організації, яка здійснює моніторинг та документує порушення прав людини в Криму і по всій материковій частині України. З березня 2014 року, ЦІПЛ в тісній співпраці з українськими, російськими та іншими правозахисними групами та активістами координує роботу Кримської польової місії з прав людини (КПМ), єдиної постійної міжнародної місії спостерігачів від громадянського суспільства присутньої в окупованому Криму. Пані Печончик також спеціалізується на підтримці засобів масової інформації та журналістів, які працюють в Криму. Окрім своєї роботи в сфері прав людини, вона працює журналістом для багатьох національних ЗМІ. Пані Печончик захистила докторську дисертацію, присвячену дослідженню свободи слова у дискурсі українських засобів масової інформації.

Ольга Скрипник – Голова Кримської правозахисної групи та ГО “Альменда” – двох ініціатив, спрямованих на підтримку громадянського суспільства в Криму і сприяння дотриманню і захисту прав людини в Криму за рахунок залучення широкої уваги до проблем прав людини і міжнародного гуманітарного права на півострів. Пані Скрипник також є головою Громадської ради при Міністерстві інформаційної політики України та раніше обіймала посаду старшого помічника в Агентстві ООН у справах біженців з правових питань та ВПО. Вона працювала старшим викладачем історії, юриспруденції та педагогіки у Кримському гуманітарному університеті в Ялті, а також очолювала і брала участь у ряді громадських ініціатив в Криму, включаючи фестиваль фільмів про права людини Docudays, правозахисні освітні ініціативи та розвиток незалежних засобів масової інформації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter