Акція на підтримку цивільних увʼязнених “Голоси”

Дата та час події: 30 Серпня 2023, 17:00
A+ A- Підписатися

30 серпня, у Міжнародний день насильницьких зникнень, Центр громадянських свобод запрошує на акцію біля Міністерства закордонних справ у Києві на підтримку цивільних увʼязнених “ГОЛОСИ / VOICES”.

“Нас просто викрали прямо з батьківської хати”, “їх дратувало все, навіть те, що ти відповідаєш на їхні запитання, особливо, коли ти говорив українською мовою”, “одного разу, коли вони розбили мені голову,  то вони намазали мені клеєм ПВА ту рану”, погрози та психологічний тиск зі словами “ми тебе спалимо живцем”. 

Це не просто страхітливі художні звороти чи фрагменти з фільму жахів. Ці слова – спогади реальних людей, які пережили російську неволю. Слова тих, кого забрали з власних домівок чи прямо з вулиці. Цивільних ув’язнених. 

Це голоси тих, кому вдалося вижити й вибратися. А тисячі інших нині насильно утримує Росія. 

У межах акції відбудеться:

 1. Зустріч із рідними цивільних, яких утримує Росія.
 2. Перформанс від команди Actors For Future, де актори покажуть, у яких умовах утримують цивільних.
 3. Презентація брошури з 50 історіями цивільних ув’язнених, створеної в межах ініціативи PrisonersVoice.

Деталі акції:

 • Дата: 30 серпня
 • Час: 17:00
 • Місце: Михайлівська площа

Спікери:

 • Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод;
 • Михайло Савва, доктор політичних наук, професор, член експертної ради Центру громадянських свобод;
 • рідні та друзі цивільних ув’язнених.

Довідково: 

 • Центру громадянських свобод відомо про понад 150 пенітенціарних закладів у Росії та на тимчасово окупованих територіях України, де безпідставно утримують цивільних громадян, яких викрали під час окупації з власних домівок, дорогою в магазин або з робочого місця. 
 • Тисячі цивільних нині утримує Росія: їх катують, морять голодом, чинять психологічний тиск та поміщають в інформаційний вакуум, з невинних людей знущаються морально та фізично.
 • Викрадення українських патріотів на окупованих територіях, а також зухвале порушення прав людини стало звичною стратегією для Російської Федерації, а практика насильницьких зникнень стала однією з розповсюджених методів залякування громадян на окупованих територіях.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter