Акція пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової

Дата та час події: 19 Січня 2016, 11:00
A+ A- Підписатися

Здорове громадянське суспільство не може бути терпимим до ідеологій, що заперечують цінність життя. Соціум, де найбільш згуртованими є неофашисти, є хворим. Лише від нашої солідарності залежить, чи з’явиться протидія цьому вірусу.

19 січня 2015 р. у Києві відбудеться акція пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, убитих російськими неонацистами у 2009 році. Захід розпочнеться об 11-00 біля кінотеатру “Жовтень” (вул. Костянтинівська, будинок 26). Ми виходимо на вулиці, адже не хочемо, щоб дискримінація вважалася нормою, а подібні акти терору повторювались.

Неофашисти є і в Україні, і в Росії. Головне мати сміливість визнати, що “своїх” фашистів не буває. Коли у Росії терористи з БОРНу вчиняли злочини, то українські неонацисти вчиняли напади на тих, хто проявляв солідарність із жертвами терору.

Роль російських націоналістів у розгоранні війни на Донбасі була значною. Однак і українці починають розуміти небезпеку, котру несуть ультраправі, якими б патріотичними гаслами вони не прикривались. Сьогодні нерідко ультраправі опиняються по-різні боки фронту, але цінності в них одні – протилежні загальнолюдським.

Проблемою є також зневага до людей, які покинули свої домівки. Переселенці з Донбасу або біженці з Сирії мають схожі біди. Міграція викликана війнами та нерівномірним розвитком країн. Подальша дискусія можлива лише після викорінення ультраправих. “Фашисти твердять про нескінченну расову війну – ми ж не хочемо війни, – писав Станіслав Маркелов. – Винні не нації! У першу чергу винні ті, хто підбурює нас з нашими сусідами, з таким же, як ми, нехай навіть вони говорять на інших мовах і сповідують іншу віру”.

Війна породжує ксенофобію, а ксенофобія – війну. Настав час розірвати це порочне коло. Закликаємо підтримати акцію 19 січня пам’яті С. Маркелова і А. Бабурової та продовжити їхню боротьбу!

Подія у мережі Facebook. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: